Rubriky:

Tenis

Berdych byl lepší, Federer by se neměl vymlouvat, sepsul Švýcara britský tisk

1. července 2010 12:06 - LONDÝN

Britský tisk označil středeční vítězství Tomáše Berdycha nad obhájcem wimbledonského titulu Rogerem Federerem za "seismický šok". Současně média kritizovala švýcarského hráče, že nedokázal ocenit Berdychův výkon a svou porážku přičetl zranění.

 

Tom Lovelock, Reuters

The Independent napsal, že Berdychovo vítězství odpovídá otřesu v horní části tenisové Richterovy stupnice. Také The Guardian píše o "seismickém šoku" a o největším překvapení turnaje, přestože už utkání prvního kola s Alejandrem Fallou ukázalo, že Federer je zranitelný. Podle The Daily Telegraph je Berdych v životní formě a krůček od naplnění dětských snů.

Český tenista Tomáš Berdych s vítězným gestem v utkání proti Rogeru Federerovi ve čtvrtfinále Wimbledonu.Český tenista Tomáš Berdych s vítězným gestem v utkání proti Rogeru Federerovi ve čtvrtfinále Wimbledonu.foto: Reuters/Gary Hershorn

"Čtyřiadvacetiletý Čech potřeboval jen čtyři sety, aby ilustroval Federerovu zranitelnost. Hrál lépe v den, kdy Federerova hra nefungovala," napsal The Guardian. "Později si Federer stěžoval na problémy se zády a nohou, ale neměl by se vymlouvat. Byl to Berdychův den," zdůraznil list.

Podrážděný král

Také podle The Daily Telegraph byl Federer při tiskové konference po zápase netypicky podrážděný. "Švýcarský šampión obvykle umí prohrávat - i když v tom nemá moc velkou praxi, ale Tomáš Berdych si zaslouží větší ocenění, než od Federera dostal," podotkl list. "Možná byl prostě v té chvíli trpce zklamaný a možná si uvědomil, že už věci nebudou úplně stejné."

Roger Federer během zápasu s Berdychem ve WimbledonuRoger Federer během zápasu s Berdychem ve Wimbledonufoto: Reuters/Stefan Wermuth

"Je škoda, že nepřiznal Berdychovi větší zásluhy," uvedly The Times pod titulkem "Šestinásobný šampión přičítá porážku s českým tenistou tomu, že nebyl fit". Přes všechny Federerovy stížnosti na to, že hrál špatně, oba tenisté ukázali spoustu úžasného tenisu, zdůraznil list.

Podle The Sun nemohl Federer uvěřit, co se mu proti Tomáši Berdychovi stalo. "Naříkal nad zraněnou nohou a zády, nad únavou a tvrdil, že se nemůže dočkat, až odjede na dovolenou. Rozhodně neprohrál s grácií," uvedl bulvární deník a ocenil výkon českého tenisty, kterému se "podařilo jedno z největších překvapení všech dob".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..