Rubriky:

Tenis

Rafael Nadal: Berdych hraje úžasný turnaj

3. července 2010 08:00 - LONDÝN

Španělský tenista Rafael Nadal prohlásil, že Tomáš Berdych hraje v ohromné formě a je nejtěžším soupeřem, na jakého mohl v neděli ve wimbledonském finále narazit. Nadal se poslední tři zápasy cítil v pořádku a nepociťoval bolest v kolenou jako na začátku turnaje. "V tomto finále nemůže být obtížnější soupeř než Tomáš," myslí si španělský tenista.

 

Suzanne Plunkett, Reuters

"Berdych má za sebou úžasný turnaj. Hrál velmi dobrý zápas proti Rogeru Federerovi, pak znovu velmi dobrý zápas s Novakem Djokovičem. Je nejlepší ve své části pavouka a proto je ve finále," řekl Nadal.

"Je to velmi agresivní hráč, má velmi dobré podání a údery od základní čáry. Je opravdu těžké ho zastavit, když hraje dobře. A on hraje opravdu dobře. Takže to bude pro mě velmi obtížný zápas a doufám, že i pro něj," zdůraznila světová jednička.

Nadal také doufá, že půjde do finále stoprocentně fit a nebude mít problémy s koleny, které ho vyřadily z loňského Wimbledonu. "Doufám. Nevím. Neměl jsem žádné problémy v posledních třech utkáních. Ale nezapomněl jsem na bolest ve druhém a především třetím zápase," řekl.

"Pracuji na tom, abych zůstal zdravý jako v posledních třech utkáních. Ale ta bolest se občas objevuje a nevím, kdy se objeví a zmizí. Nemohu to kontrolovat," dodal Nadal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..