Rubriky:

Tenis

Davis Cup budou hrát tenisté bez Berdycha, má potíže s břišním svalem

4. července 2010 18:47 - PRAHA

Bez čerstvého finalisty Wimbledonu Tomáše Berdycha se bude muset obejít český tenisový tým během Davisova poháru v Chile. Domácí jednička nepoletí ke čtvrtfinále soutěžě příští víkend kvůli zranění břišního svalu a tři týdny bude odpočívat. Informaci přinesl Facebook českého daviscupového týmu. Kapitán Jaroslav Navrátil se rozhodl povolat Iva Mináře, který tým doplní v úterý.

 

Phil Noble, Reuters

"Ozvaly se problémy s břišním svalem při podání. Je to strašná spousta zápasů a je to tak náročný, že tohle je pro mě absolutně nemyslitelný. Moje tělo není nezničitelný," řekl Berdych po finále Wimbledonu, které prohrál se Španělem Rafaelem Nadalem 0:3.

"Když nejsem schopen podat stoprocentní výkon, nemůže to být přínosné pro tým. Kdokoli zdravý bude silnější než já. Holt to budou muset kluci zvládnout beze mě," dodal český tenista.

Český tým měl být s Berdychem favoritem utkání v Chile, ale bez něj se jeho šance na postup výrazně snižují. Už dříve totiž odřekl start kvůli zraněnému levému kolenu také Radek Štěpánek. Zápas na antuce v Coquimbu se uskuteční od pátku 9. do neděle 11. července.

"Rozhodl jsem se hned po zápase. Určitě to není nic, co bych si připravoval. Nejsem stroj, abych vydržel všechno," řekl Berdych, ale zdůraznil, že potíže s břišním svalem na levé straně nijak neovlivnily jeho výkon proti Rafaelu Nadalovi.

"Nedá se nic dělat. Doufám, že to lidi pochopí. Určitě ti, co tenisu rozumí, tak si to dokážou představit. Ti, co ne, tak s tím se nedá nic dělat," řekl Berdych ke své daviscupové absenci.

Narychlo povolán Minář

Kapitán Navrátil se tak ocitl v obtížné pozici. Jedničkou týmu se stal Jan Hájek, který zatím hrál daviscupové zápasy jen za rozhodnutého stavu. Za Berdycha povolal narychlo Mináře. Ten se od března snaží vrátit na okruh po osmiměsíčním distanci za doping, který mu komisaři odhalili minulý rok při DC pro Argentině.

"Hned jak jsem se dozvěděl, že se Tomáš omluvil, tak jsme probrali všechny varianty a rozhodl jsem se pro Iva Mináře. V posledních týdnech odehrál na antuce řadu velmi dobrých zápasů a má i zkušenosti z Davis Cupu," uvedl pro ČTK Navrátil z Chile, kde už trénuje s Hájkem a deblistou Františkem Čermákem.

Čtvrtým členem týmu je další deblista Lukáš Dlouhý, který už je na cestě do Chile a hlásit se kapitánovi bude v pondělí.

I Chilané mají potíže, v nominaci jim chybí Fernando Gonzalez. Otazník údajně visí i nad Paulem Capdevillem. I chilský kapitán Cristobal Saavedra-Corvalan tak má jen jednoho hráče dvouhry z elitní stovky, jímž bude olympijský vítěz Atén 2004 Nicolas Massu.

"Pořád to může být vyrovnané utkání a teď je důležité, aby už celý tým byl v Chile pohromadě a mohli jsme trénovat," řekl Navrátil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..