Šafářová a Záhlavová-Strýcová postoupily v Bastadu kvapíkovým tempem

BASTAD

Česká tenisová jednička Lucie Šafářová splnila na turnaji v Bastadu roli třetí nasazené a v prvním kole deklasovala 6:2 a 6:0 Němku Wörleovou. Jen o jeden game navíc povolila své soupeřce Barbora Záhlavová-Strýcová. Osmá nasazená hráčka v úterý na úvod antukového turnaje porazila Slovenku Zuzanu Kučovou za hodinu 6:3 a 6:0.

Barbora Záhlavová-Strýcová

Česká jednička Šafářová splnila roli turnajové trojky a německou kvalifikantku Kathrin Wörleovou deklasovala 6:2 a 6:0. Třiadvacetileté rodačce z Brna vyšli švédští organizátoři vstříc a přeložili její zápas z pondělí na dnešek, protože ještě v neděli fandila svému partnerovi Tomáši Berdychovi ve finále Wimbledonu.

Osmá nasazená Záhlavová-Strýcová zase porazila Slovenku Zuzanu Kučovou 6:3 a 6:0. Čtyřiadvacetiletá Češka tak v Bastadu navázala na vydařené představení ve Wimbledonu, kde prošla do třetího kola a vypadla až s bývalou světovou jedničkou Marií Šarapovovou.

Již v pondělí postoupila do druhého kola v Bastadu třetí Češka Renata Voráčová.

Ondrášková prožila v Budapešti letošní úspěšný debut na WTA

Tenistka Zuzana Ondrášková se v Budapešti letos poprvé představila v hlavní soutěži turnaje WTA a hned uspěla. Vypadla naopak Iveta Benešová, jež prohrála v prvním kole popáté za sebou.

Třicetiletá Ondrášková v této sezóně zatím marně bojovala v kvalifikacích a dočkala se až nyní na antuce v maďarské metropoli. Dobrou formu si 154. hráčka světového žebříčku přenesla i do hlavní soutěže, v níž dnes porazila 6:4, 6:2 Soranu Cirsteaovou z Rumunska.

Opačně dopadla Benešová, které se v duelu s Alizé Cornetovou z Francie nepodařilo ukončit neúspěšnou sérii, již prožívá už více než dva měsíce. Česká tenistka přitom neměla k výhře daleko, první set vyhrála 6:4 a ve druhém měla brejk. Vedení však neudržela, prohrála 4:6 a ve třetí sadě se rozloučila "kanárem".

Sedmadvacetiletá bývalá česká jednička, jež je jednou z tváří blížícího se turnaje WTA v Praze, prožívá nevydařené období paradoxně od triumfu na turnaji ve Fezu. Od 1. května, kdy ve finále v Maroku porazila Simonu Halepovou, vyhrála pouze dva zápasy v kvalifikaci turnaje v Madridu.

BASTAD
Dvouhra - 1. kolo:
Záhlavová-Strýcová (8-ČR) - Kučová (SR) 6:3, 6:0, Dulková (4-Arg.) - Allgurinová (Švéd.) 6:1, 6:3, Šafářová (3-ČR) - Wörleová (Něm.) 6:2, 6:0, Vrljičová (Chorv.) - Kerberová (6-Něm.) 5:7, 7:5, 3:0 skreč, Craybasová (USA) - De Los Riosová (Parag.) 6:3, 6:3.
BUDAPEŠŤ
Cornetová (Fr.) - Benešová (ČR) 4:6, 6:4, 6:0, Klejbanovová (1-Rus.) - Karatančevová (Kaz.) 7:5, 6:4, Vinciová (6-It.) - Garbinová (It.) 7:5, 6:4, Sevastovová (Lot.) - Jakimovová (Běl.) 3:6, 6:2, 6:2, Ondrášková (ČR) - Cirsteaová (Rum.) 6:4, 6:2.