Rubriky:

Tenis

Světová jednička Wozniacká bude hrát extraligu za Prostějov

9. prosince 2010 16:23 - PROSTĚJOV

První dáma světového tenisu, Dánka Caroline Wozniacká (20), bude hvězdou letošního ročníku tenisové extraligy smíšených družstev, když ji angažoval TK Agrofert Prostějov, který tuto soutěž vyhrál už sedmkrát.

 

Shannon Stapleton, Reuters

„Trénuje v Kyjevě a Monte Carlu, takže její start v naší extralize je v podstatě logický. Do Prostějova přijede v neděli nebo pondělí a hned zde zahájí přípravu na novou sezónu. My s ní počítáme minimálně do jednoho zápasu. Domluvili jsme se bez problémů a pro nás za velmi přijatelných podmínek,“ řekl ve čtvrtek novinářům prostějovský boss Miroslav Černošek.

Kromě Wozniacké se v barvách Prostějova objeví například šestý hráč světa Tomáš Berdych, Kazach Andrej Golubjev, Rus Igor Andrejev, Rusko Maria Kirilenková, Lucie Šafářová a semifinalistka letošního Wimbledonu Petra Kvitová.

Představí se i sestry Radwanské

Skvělí tenisté však nastoupí i za další kluby. Za TK Neride například účastníci letošního Masters v Londýně ve čtyřhře Polák Kubot a Rakušan Marach, Slovák Beck a polské sestry Radwanské. Přerovu pomohou Gruzinec Gabašvili a Slovák Hrbatý. Pražský 1. ČLTK bude spoléhat především na české hráče mj. Iva Mináře, Hernycha, Benešovou a Hradeckou stejně jako Sparta s Ulihrachem, Vaňkem, Záhlavovou-Strýcovou a Zakopalovou.

Extraliga se hraje od 12. do 18. prosince a je rozdělena do čtyř skupin. Ze dvou slabších, které se uskuteční v Praze na Spartě a ČLTK postoupí vítězové do semifinále, která budou v Prostějově a Přerově, kam byly nasazeni přímo kromě domácích týmů i Olymp Praha a TK Neridé. Finále je na programu 18. prosince v Prostějově.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..