Rubriky:

Tenis

Sedmdesátý hráč světa Rosol ovládl tenisové mistrovství republiky

8. července 2011 15:11 - ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Sedmdesátý hráč světa Lukáš Rosol ovládl mistrovství České republiku v tenisu. Pětadvacetiletý hráč reprezentující přerovský klub Precolor získal podruhé v kariéře titul ve dvouhře a letos radoval se rovněž ve čtyřhře. Mezi ženami splnila roli jedničky Zuzana Skočdopolová-Zálabská.

 

ČTK/AP

Rosol přijel na Rieter Cup 2011 po triumfu na challengeru v německém Brauschweigu, díky čemuž se dostal na 70. místo světa, své nejlepší v kariéře. V Ústí nad Orlicí proto byl nejvýše nasazený a nenašel podle očekávání soupeře.

Ve finále Rosol, který v poslední době trénuje na Štvanici a letos si zahrál třetí kolo grandslamového Roland Garros, porazil Daniela Lustiga (622. na ATP) dvakrát 6:3. Rosol tak navázal na svůj první titul z českého šampionátu z roku 2007.

"Dalo by se říct, že jsem využil příležitosti, abych se mohl kvalitně připravit na další turnaje v zahraničí. Mám rád zápasovou přípravu, chci si udržet zápasový rytmus," řekl Rosol na webu turnaje, proč hrál Rieter Cup, za který se nedostávají body do žebříčku ATP. Jako vítěz si ale odnesl prémii ve výši 80 tisíc korun.

Ve dvouhře žen porazila Skočdopolová-Zálabská z klubu LTC Pardubice trojnásobnou šampionku z uplynulých čtyř let Ivetu Gerlovou 6:2 a 6:4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..