Clijstersová v semifinále Turnaje mistryň

LOS ANGELES

První dáma světového tenisu Kim Clisjtersová zvítězila i ve druhém vystoupení na Turnaji mistryň v Los Angeles. Výhrou nad domácí Chandou Rubinovou si Belgičanka zajistila si jako první hráčka turnaje postup do semifinále. První vítězství vydřela i Justine Heninová-Hardenneová.

Konkurentka Clijstersové v boji o světové prvenství se střetla s Ruskou Anastasií Myskinovou a rozhodně neměla cestu za vítězstvím jednoduchou. V prvním setu Heninová prohrávala už 0:5, pak ale vyhrála sedm her za sebou a do druhé sady vstupovala pěkně nažhavená.

Ruska však zahrála výborně i ve druhém setu a po zásluze jej vyhrála 7:5. V rozhodující sadě dokonce nad Belgičankou vedla 4:5, Heninová se ale zvedla a dotáhla zápas do vítězného konce. V rozhodující hře pak dokonce nedovolila Myskinové uhrát ani bod.

První výhru si v Los Angeles připsala také Amélie Mauresmová. Na raketě francouzské hráčky zůstala Ruska Jelena Dementěvová, která na vítězství v Červené skupině stále čeká.

TURNAJ MISTRYŇ
Červená skupina:
Clijstersová (1-Belg.) - Rubinová (10-USA) 6:4, 6:4, Mauresmová (6-Fr.) - Dementěvová (9-Rus.) 6:3, 6:2

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.