Rubriky:

Tenis

Navrátilová neodpočívá, míří do Austrálie

14. listopadu 2003 12:04 - PRAHA

Jen několik dnů volna ve své nové rezidenci na Floridě si užije tenistka Martina Navrátilová po letošní tenisové sezóně. Již na začátku prosince se ale 47letá hráčka vypraví do Austrálie, aby tam zahájila přípravu na úvodní grandslam příštího roku, na němž bude obhajovat titul ve smíšené čtyřhře.

 

ČTK

Držitelka sedmatřiceti grandslamových titulů zakončí letošní rok na konci listopadu finálovým turnajem Fed Cupu, v němž se o konečné vítězství střetnou v Moskvě hráčky Ruska, Francie, Belgie a USA.

Záhy po závěrečném podniku sezóny se přesune do Spojených států, ale již po pár dnech zamíří opět za oceán, tentokrát do Austrálie. "Můj trenér je Australan. A tak jsme se dohodli, že než aby on létal za mnou, přijedu já za ním," vysvětlila Navrátilová svůj plán.

"Raději jedu do Austrálie s předstihem, přece jen už netrénuju s takovou intenzitou, jako když mi bylo dvacet," svěřila se veteránka světového tenisu, která láme jeden rekord za druhým. "Tréninkovou zátěž nahrazují spíš speciální cvičení," dodala Navrátilová.

Harmonogram světového okruhu příliš náročný

Současně doufá, že její spoluhráč Leandr Paes z Indie bude do Australian Open stoprocentně fit poté, co mu lékaři objevili v mozku parazitickou infekci. Indický tenista, s nímž Navrátilová letos vyhrála smíšenou čtyřhru v Austrálii a Wimbledonu, by měl podle všeho přípravu do ledna stihnout.

Američanka českého původu si neodpustila utrousit kritickou poznámku na nabitý kalendář tenistek. Okruh WTA fakticky ukončil minulý víkend Turnaj mistryň v Los Angeles a podle Navrátilové nemají hráčky prakticky žádné posezónní volno. "Nezbývá čas na dobití baterií na nadcházející sezónu," postěžovala si.

"Pro špičkové hráčky prakticky odpočinek neexistuje, pokud chtějí hájit své pozice v žebříčku," nastínila Navrátilová. Podle ní by bylo dobré, kdyby měly tenistky v lednu a únoru volno. "Jsem si jistá, že při takovém harmonogramu by Belgii nescházely při finále Fed Cupu nejlepší hráčky světa," řekla Navrátilová v narážce na neúčast Kim Clijstersové a Justine Heninové-Hardenneové při závěru týmové soutěže.

Sport.cz, DPA

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..