Rubriky:

Tenis

Vysílený na smrt slavil Djokovič písní Highway to hell

30. ledna 2012 13:13 - MELBOURNE

Během slavnostního ceremoniálu po posledním utkání Australian Open se oba fináloví aktéři Novak Djokovič i Rafael Nadal nedokázali udržet na nohou. Pomocníci jim museli přinést židle, aby se neskáceli na zem. Nebylo se co divit. Oba tenisoví hrdinové bavili diváky v nejdelším finále grandslamového turnaje téměř šest hodin. Djokovič pak získal trofej, zapózoval na kurtu a konečně se vydal do šatny, kde si pustil píseň Highway to hell (Dálnice do pekla) od AC/DC.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

Třetí titul z Australian Open a celkově pátý z grandslamových turnajů oslavil srbský tenista jen s nejbližšími přáteli ze svého okolí. „Slavil jsem jen s několika lidmi, kteří mě tu podporovali. Dali jsme si několik drinků, víc nic,“ řekl Djokovič v Carltonově zahradě v Melbourne, kam přišel zapózovat fotografům se svou nejnovější trofejí.

Tenista Novak Djokovič pózuje před novináři s trofejí pro vítěze Australian Open.Tenista Novak Djokovič pózuje před novináři s trofejí pro vítěze Australian Open.foto: Reuters/Tim Wimborne


V jeho obličeji se stále zračila únava. Nebylo se co divit, před několika hodinami skončila bitva, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat - Djokovič Nadala porazil 3:2 na sety po 5 hodinách a 53 minutách. Duel skončil ve dvě hodiny ráno místního času. „Na dnešek jsem spal jen několik hodin,“ svěřil se první hráč světového žebříčku. „Ale stálo to za to,“ dodal.

„Všechno to úsilí, které jsme (s Nadalem) předvedli v noci na tenisovém kurtu, bylo neuvěřitelné. Něco, co si určitě budeme oba pamatovat,“ je si jistý čtyřiadvacetiletý hráč, kterému se podařilo triumf v Melbourne obhájit. „Za těchto okolností to byl absolutně největší zápas, jaký jsem kdy hrál. Trval téměř šest hodin a mně se podařilo zvítězit ve finále proti největšímu rivalovi,“  rozplýval se Djokovič.

Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open ukazuje na čas finálového duelu, v němž mu téměř šest hodin vzdoroval Rafael Nadal.Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open ukazuje na čas finálového duelu, v němž mu téměř šest hodin vzdoroval Rafael Nadal.foto: ČTK/AP/Theo Karanikos


„Teď mám v plánu užít si svůj úspěch, protože to není pouze další vítězství v grandslamovém turnaji. Je to mnohem víc. Kvůli tomu, co jsme včera oba předváděli na kurtu, se cítím opravdu hrdý,“ řekl bělehradský rodák. A jak slavil bezprostředně po utkání? „Pustil jsem si AC/DC. Píseň Highway to hell,“ zazpíval nakřáplým rockovým hlasem.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..