Rubriky:

Tenis

České tenistky pokřtily kurt před zápasem s Německem

31. ledna 2012 15:36 - STUTTGART

První trénink mají za sebou české tenistky před víkendovým duelem Fed Cupu s Německem ve Stuttgartu. Kurt Porsche Arény si dokonce vyzkoušely dříve než domácí hráčky a jako první si zvykaly na povrch. V dějišti už je český tým kompletní, hodinu po poledni dorazila i jednička Petra Kvitová.

 

Yves Logghe, ČTK/AP

"Kurt jsme pokřtily, to je čest," řekla Barbora Záhlavová-Strýcová po hodinovém tréninku na Facebooku českého týmu. "Trénink byl skvělý, aréna je taky výborná," dodala 53. hráčka světa, které dělal sparingpartnera kapitán Petr Pála.

"Barunka mě naháněla zleva doprava," konstatoval bývalý desátý deblista světa a finalista Roland Garros 2001. "Kurt je úplně nový, krásný a hala je nádherná. Tak ještě aby byl nádherný i tenis o víkendu, hlavně z naší strany," řekl Pála.

Němky připravily povrch DecoTurf, který Pála zhodnotil jako standardní turnajový. "Jsou to klasické natřené desky, míče hodně letí," uvedl český kapitán.

Výhodou je, že česká výprava našla útočiště na dohled od haly. "Je to fajn, máme to sto metrů do pokoje a nemusíme nikam cestovat autem," řekla Záhlavová-Strýcová. "Mezi tréninky není moc času, takže se holky můžou jít v klidu sprchovat na hotel, kde je i jídlo," prohlásil Pála, jenž na večer naplánoval týmu večeři ve městě.

S druhou hráčkou světa Kvitovou a Záhlavovou-Strýcovou jsou v českém týmu ještě Iveta Benešová a Lucie Hradecká. Všechny už se postupně aklimatizují po návratu z Austrálie. "Holky jsou zvyklé, ale desetihodinový posun je znát. Večer jsou unavenější, ale ráno už byly vzhůru a nevstávaly na budík," řekl Pála.

Brzké vstávání je vzhledem k začátkům zápasů výhodou. V sobotu je první dvouhra na pořadu v poledne a v neděli odstartuje program ještě o hodinu dříve.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..