Rubriky:

Tenis

Rusky se Šarapovovou si ve Fed Cupu na Španělky věří

3. února 2012 10:56 - MOSKVA

Za pomoci finalistky Australian Open Marie Šarapovové myslí ruské tenistky na semifinále Fed Cupu. V Moskvě výběr Šamila Tarpiščeva přivítá v 1. kole Španělky poprvé vedené Arantxou Sanchezovou-Vicariovou.

 

Tim Wimborne, Reuters

Třetí hráčku světa Šarapovovou v ruském týmu doplňuje Světlana Kuzněcovová a na Olympijském stadiónu se o víkendu čeká jasný zápas. Sanchezové-Vicariové při premiéře v pozici kapitánky chybí španělská jednička Anabel Medinaová-Garriguesová.

"V Rusku nemáme co ztratit," řekla Sanchezová-Vicariová, která hrála Fed Cup 16 let, vyhrála 72 zápasů a radovala se z titulů v letech 1991, 1993, 1994, 1995 a 1998. "Pro tuhle soutěž mám slabost a je mi ctí, že teď můžu být kapitánkou," řekla.

Ze souboje Italek s Ukrajinou vzejde případný soupeř pro české obhájkyně titulu, pokud zvítězí ve Stuttgartu nad nebezpečnými Němkami. Jasnými favoritkami jsou Italky, protože hrají doma na antuce a mají Francesku Schiavoneovou, Flavii Pennettaovou, zatímco Ukrajinky pouze Katarinu Bondarenkovou.

Čtvrtým zápasem úvodního kola je souboj Belgičanek se Srbkami. Domácí Belgie hraje bez Kim Clijstersové a Srbky se budou snažit o první výhru ve Světové skupině s Jelenou Jankovičovou a Bojanou Jovanovskou, která je dvojkou při tradiční neúčasti Any Ivanovičové. Jedničkou Belgičanek je Yannina Wickmayerová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..