Jednička Monfils kvůli zánětu v kolenu v San Jose hrát nebude

SAN JOSE

Tenisový turnaj v San Jose přišel o nasazenou jedničku Gaëla Monfilse. Francouzský hráč odstoupil ze soutěže před svým prvním zápasem kvůli zánětu v pravém kolenu. Monfils oznámil, že vynechá i další turnaj v Memphisu a místo toho absolvuje doma ve Francii vyšetření obou kolen.

Francouzský tenista Gael Monfils odstoupil z turnaje v San Jose.

Třináctý hráč světového žebříčku měl dnes vstoupit do SAP Open v Kalifornii zápasem proti bulharskému kvalifikantovi Dimitaru Kutrovskému, kterému patří v pořadí ATP až 438. místo.

Turnaj v San Jose málem přišel také o druhého nasazeného hráče a domácího favorita Andyho Roddicka. Bývalá světová jednička vydřela ve druhém kole vítězství nad devatenáctiletým Američanem ukrajinského původu Dennisem Kudlou 6:7, 7:6 a 6:4 za dvě hodiny a 42 minut.

Roddick se představil v akci poprvé od Australian Open, kde vzdal zápas s Lleytonem Hewittem kvůli zranění stehna, a opět se na kurtu nevyvaroval zdravotních problémů. Ve druhém setu si zvrtnul pravý kotník, padl na kurt a chytil se za hlavu.

"Nejlepší na tom dneska bylo, že jsem to přežil," konstatoval Roddick, jenž hrál s bandáží na nedávno poraněném stehně.

Za obhajobou titulu vykročil Kanaďan Milos Raonic, jenž zdolal Němce Tobiase Kamkeho. Dnes vstoupí do turnaje Radek Štěpánek, který měl jako nasazená čtyřka na úvod volný los - čeká ho Belgičan Steve Darcis.