Novákovo vítězství na Francouze nestačilo

PERTH

Porážkou se rozloučili s Hopmanovým pohárem v australském Perthu čeští tenisté. Francii v závěrečném utkání skupiny podlehli 1:2, když jediný bod získal Jiří Novák výhrou nad Fabricem Santorem. Sedmnáctiletá Barbora Strýcová nestačila na čtvrtou hráčku světa Amélii Mauresmovou, souboj o rozhodující bod v mixu prohráli Češi 3:6 a 4:6.

Novák se Santorem bojoval hodinu a čtyřicet minut, nakonec francouzského rivala udolal ve třech setech 6:1, 4:6 a 6:2. Výhrou srovnal stav souboje na 1:1, neboť již dříve porazila Mauresmová statečně bojující Strýcovou 6:3, 6:4. Závěrečná smíšená čtyřhra už byla v režii Francouzů, kteří ve dvou setech za 62 minut stvrdili vítězství.

Ve skupině A Češi obsadili poslední místo se dvěma body za dnešní Novákovu výhru nad Santorem a vydařený mix s Ruskem.

Američané znovu ve finále

Souboj o účast ve finále mezi USA a Ruskem byla jednoznačnou záležitostí obhájců trofeje. Američany posunula dál hned v první dvouhře Lindsay Davenportová, když přehrála Anastasii Myskinovou dvakrát 6:4. V tu chvíli už mohla americká výprava slavit, neboť jí stačil tento jeden bod.

Na kurt v Perthu poté nastoupil James Blake proti Maratu Safinovi a ruský tenista nebyl jednoduchým soustem. O prvních dvou sadách rozhodoval tie-break. V tom prvním se radoval Safin, druhý získal Blake. Ve třetím rozhodujícím setu přehrál Američan svého soupeře 6:4. Ve smíšené čtyřhře získali Američané i třetí bod.

Blake loni vyhrál Hopman Cup společně se Serenou Williamsovou, tentokrát bude s Davenportovou obhajovat prvenství proti Slovensku. Daniele Hantuchové a Karlu Kučerovi nahrálo zranění domácí Australanky Alicie Molikové.

Skupina A
Česko - Francie 1:2
Strýcová - Mauresmová 3:6, 4:6, Novák - Santoro 6:1, 4:6, 6:2, Strýcová, Novák - Mauresmová, Santoro 3:6, 4:6.
USA - Rusko 3:0
Davenportová - Myskinová 6:4, 6:4, Blake - Safin 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:4, Davenportová, Blake - Myskinová, Safin 7:5, 6:4.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.