Rubriky:

Tenis

Španělé i bez hvězd přivezli silný tým

3. února 2004 19:46 - BRNO

Optimismus, který zavládl mezi veřejností, krotí před zápasem 1. kola Davisova poháru čeští tenisté. "Neúčast Španělů Ferrera a Moyi nemusí být zas až takovou výhodou," varují. Oba kapitáni také bedlivě střeží tajemství, koho pošlou v pátek do dvouher.

 

Archiv

Neúčast zraněných Ferrera a Moyi udělala nehrajícímu kapitánovi Jordimu Arresemu pěknou čáru přes rozpočet. Aby ne, vždyť mu chybí dva tenisté ze světové desítky! Variant, koho pošle do dvouher se mu ovšem stále rýsuje habaděj. A pro Čechy nejsou nijak radostné.

Pravděpodobně se jeví třeba ta, že nebude hrát Robredo, byť je z přítomných Španělů v žebříčku nejvýše (19.), ale v superformě se prezentující mladiček Nadal s Lopezem. "Až do čtvrtka na toto téma neřeknu ani slovo," vyjekl Arrese na úterní tiskové konferenci v Brně.

Jenže statistika hovoří výmluvně: ti dva levorucí hráči na Nováka umí. Nadal ho zdolal lehce letos v Aucklandu, Lopez loni v Basileji a ve Vídni...

"Jsou strašně nepříjemní," obracel oči v sloup Jiří Novák. "Ale Davis cup je specifická soutěž. Věci se v něm vyvíjejí jinak," upozornil hned. Ví o čem mluví: singla v této soutěži neztratil už od porážky ve Švédsku v roce 2002!

Berdych vyhrál s Novákem set

Kapitán Suk dumá nad otázkou: koho k Novákovi. Štěpánek, či Berdych? Dá se čekat, že spíše ten první. Jenže Suk nehne brvou. Prý to jde všem. "Já fakt nevím, ani náznak. Dávám tomu volný průběh," nenechal se zviklat Tomáš Berdych. Pak ale přiznal ,tajnou´ informaci, že v tréninku Nováka porazil. "S Radkem Štěpánkem? S tím jediným jsem si set nezahrál..."

Také obsazení čtyřhry je ve hvězdách. Při úspěšné baráži v Thajsku Češi nasadili Nováka s Berdychem. "Jenže já ji od té doby nehrál," přiznal osmnáctiletý benjamínek. Sám se tomu včera divil. Španělé mají ve formě dvojici Nadal, Robredo, která zvítězila počátkem roku na turnaji v Chennaí, i když žádná esa jim tam v cestě nestála. "Stejně jsem se tomu divil," řekl Berdych.

I on brzdí optimismus fanoušků, kteří chtějí před již vyprodanou pětitisícovou halou hnát Čechy k postupu. Celý tým se tváří opatrně, Španělé jsou silní, ne torzo: "Stále jsou favority oni," má jasno Novák.

Viktor Nosek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..