Rubriky:

Tenis

WADA kritizuje očištění Rusedského

11. března 2004 17:51 - MONTREAL

Vedení Světové antidopingové agentury (WADA) se nelíbí středeční rozhodnutí organizace ATP, která omilostnila britského tenistu Grega Rusedského, pozitivně testovaného na anabolický steroid nandrolon. Ten měl být obsažen v doplňkové výživě podávané na turnajích ATP, podle WADA to však není průkazné.

 

internet

Výživové doplňky měli na turnajích podávat oficiální fyzioterapeuté ATP, Rusedski neprošel dopingovou kontrolou loni v červenci.

"Již dříve jsme konstatovali, že podobné argumenty pro zbavení obvinění z dopingu nepovažujeme za průkazné," uvedli v oficiálním prohlášení představitelé WADA, kteří se zabývali i případy dalších sedmi tenistů zbavených obvinění z dopingu ze stejného důvodu. Do této skupiny, která bez trestu vyvázla loni, patří i Bohdan Ulihrach.

Podle antidopingové agentury postup ATP nesvědčí o systematickém boji proti dopingu, s čímž souhlasí i bývalá mužská světová jednička Lleyton Hewitt. "Rozhodně nemohu tvrdit, že antidopingovému programu ATP plně důvěřuji. Rád bych věřil, že je tenis čistý, ale stoprocentně si jistý nejsem," řekl Australan, kterého od pátku čeká turnaj v kalifornském Indian Wells.

V podobném duchu se v rozhovoru pro britský deník The Guardian vyjádřil i Rusedského krajan Tim Henman. "ATP je v této oblasti bezradná, nikdo neví, co se děje. Bude se s tím muset něco udělat," řekl Brit, jenž se nabízeným výživovým doplňkům raději vyhýbá. "Riziko je větší než výhody," vysvětlil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..