Rubriky:

Tenis

Brazílie bude hostit fotbalové MS

18. března 2003 12:34 - ASUNCION

Fotbalové mistrovství světa v roce 2014 bude pořádat Brazílie. Rozhodl o tom výkonný výbor Jihoamerické fotbalové konfederace (CONMEBOL), který zemi pětinásobných mistrů světa vybral poté, co kontinentu přidělila pořadatelství šampionátu Mezinárodní fotbalová federace (FIFA).

 

ČTK/AP

"Žádná fotbalová země se nedokáže vyrovnat Brazílii, jejíž fotbalisté získali pět titulů mistra světa. Proto jsme učinili toto rozhodnutí, na které jsme hrdí," vysvětlil prezident jihoamerické federace Nicolas Leoz. Naposledy se na tomto kontinentu konalo fotbalové MS v roce 1978, kdy turnaj zorganizovala Argentina.

Rok 2006 nevyšel

Brazílie, která světový šampionát hostila pouze v roce 1950, se ucházela o pořadatelství již pro rok 2006, těsně před rozhodující volbou se však kvůli špatné ekonomické situaci v zemi kandidatury vzdala. Vzhledem k nutnosti velkých výdajů na rekonstrukce stadionů a vybudování potřebné infrastruktury, které by rozpočet této jihoamerické země značně zatížily, se přitom tehdy proti pořadatelství postavila i řada špičkových brazilských fotbalistů.

Prezident národní fotbalové federace Ricardo Teixeira se však domnívá, že Brazílie má nyní dost času, aby všechny problémy vyřešila. "Máme jedenáct let na přípravu, to je velmi dlouhá doba. Řada našich stadionů potřebuje rekonstrukci, práce však budou probíhat po částech, takže by finanční náklady nemusely být tak vysoké," věří Teixeira, jenž svou funkci i přes obvinění z finančních machinací vykonává již čtrnáct let.

Šampionát obejde všechny kontinenty

Brazílie je podle něj připravena hostit šampionát, i kdyby se ho mělo zúčastnit 36 týmů, o čemž se v současné době hovoří. "Máme dostatek stadionů i letišť, takže by to nebyl problém," řekl Teixeira.

Mistrovství světa se od loňského roku přiděluje nově jednotlivým kontinentům tak, aby se vystřídaly postupně všechny. Loni šampionát hostila Korea s Japonskem, za tři roky to bude Německo a v roce 2010 jedna z afrických zemí. Před deseti dny FIFA rozhodla, že se v roce 2014 bude hrát v Latinské Americe, a CONMEBOL vybral jako pořadatelskou zemi Brazílii. Jeho volbu však ještě musí potvrdit FIFA.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..