Slovenským tenistům úvod Hopman Cupu nevyšel

PERTH

Slovenští tenisté zahájili Hopmanův pohár, na kterém obhajují loňskou účast ve finále, porážkou s domácí Austrálií. O výsledku rozhodla až závěrečná čtyřhra, v níž Alicia Moliková a Mark Philippoussis po velkém boji zdolali Danielu Hantuchovou a Dominika Hrbatého 6:7, 6:3 a 11:9 v super tie-breaku. Ten rozhodl i o vítězství německých tenistů nad Ruskem.

Hantuchová, která se před rokem probojovala do finále tradiční soutěže smíšených dvojic s Karlem Kučerou, v úvodní dvouhře podlehla Molikové dvakrát 3:6. Skóre pak vyrovnal Hrbatý, jenž poprvé v kariéře porazil Philippoussise, kterému v předchozích dvou vzájemných zápasech vždy podlehl. Ve čtyřhře slovenská dvojice získala v tie-breaku první set, ale domácí za podpory publika v aréně Burswood Dome zápas otočili.

Australané v super tie-breaku čelili mečbolu, který se jim povedlo odvrátit a utkání vyhrát. Při Philippoussisově servisu uhráli Slováci dva fiftýny a sahali po vítězství, Moliková však skvělým returnem zachránila domácí pár ve hře a další dvě výměny domácí tenisté vyhráli.

"Bylo to o nervy, ale zvládli jsme to," řekl Philippoussis, který v závěru minulé sezony vypadl na posledních čtyřech turnajích vždy v prvním kole a nový rok ho rovněž nezastihl v nejlepší formě.

Hrbatý v prvním setu vedl už 5:2, ale soupeř dokázal vyrovnat. K setbolu mu pomohl i sporný moment, po němž rozhodčí uznal eso, i když se zdálo, že míč skončil v autu.

O vyrovnání se postarala Moliková, kterou nerozhodila ani nehoda, při níž narazila do rozhodcovské židle. "Měla jsem trochu obavy, ale rychle jsem se zkoncentrovala. Cítila jsem se dobře, Daniela mě pod tlak příliš nedostala," uvedl Australanka.

Skupina A:
Německo - Rusko 2:1
Grönefeldová - Myskinová 3:6, 3:6, Haas - Safin 6:3, 3:6, 6:1, Grönefeldová, Haas - Myskinová, Safin 7:5, 1:6, 10:6.
Skupina B:
Austrálie - Slovensko 2:1
Moliková - Hantuchová 6:3, 6:3, Philippoussis - Hrbatý 5:7, 2:6, Moliková, Philippoussis - Hantuchová, Hrbatý 6:7 (9:11), 6:3, 11:9.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200