Rubriky:

Tenis

Slovenky zkusí překvapit Rusky a po 11 letech postoupit do finále Fed Cupu

19. dubna 2013 09:20 - Bratislava
(Aktualizováno: 19. dubna 2013 11:53)

Slovenské tenistky sní o tom, že si po jedenácti letech zahrají finále Fed Cupu. Ve víkendovém semifinále nastoupí svěřenkyně kapitána Mateje Liptáka v Rusku a touží na antuce v moskevské hale Krylatské dosáhnout proti favoritovi na překvapení.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

"Semifinále v Rusku je pro nás velká výzva. Nemáme co ztratit, ony jsou favoritkami. Kéž bychom si zase po jedenácti letech zahrály ve finále," uvedla Daniela Hantuchová, jediná pamětnice prohraného finále z roku 2002 proti Španělkám. Nejzkušenější Slovenka v úterý oslaví 30. narozeniny a v minulých dnech si vysloužila "Cenu srdce" v anketě fanoušků za přístup k reprezentaci.

Slovenky v předešlých dvou zápasech s Ruskem prohrály 2:3, naposledy ale už před dvanácti lety. Oba souboje pamatuje jen Hantuchová, při prvním v roce 1999 dokonce v týmové soutěži debutovala.

I když je žebříčkově až třetí Slovenkou, měla by ve dvouhrách dostat přednost před dvojkou Magdalenou Rybárikovou. Jedničkou bude patnáctá hráčka světa Dominika Cibulková.

Bez Šarapovové

Ta si Moskvu zamilovala, když předloni v ruské metropoli získala svůj první turnajový titul na okruhu WTA. "Ještě jsem ve Fed Cupu takhle daleko nebyla. Finále je velkou výzvou, můžeme jen překvapit. Když se nám to povede, budeme za hrdinky," podotkla Cibulková.

Zatímco Slovenky odletěly do Moskvy v nejsilnějším složení, Ruskám už tradičně chybí světová dvojka Maria Šarapovová. Ve výběru není ani jedenáctka Naděžda Petrovová a zkušená Světlana Kuzněcovová. Jedničkou tak stejně jako v prvním kole bude Maria Kirilenková a dvojkou Anastasia Pavljučenkovová. "Samozřejmě se Šarapovovou by to bylo těžší, ale všechny jejich hráčky jsou silné," podotkla Hantuchová.

Rusky hrají posedmé za sebou doma a věří, že po dvou letech od finálové porážky s Českem znovu projdou do souboje o vítěznou trofej. Slovensko však nepodceňují. "Mají vyrovnaný kádr, všechny hráčky jsou zkušené. Musíme k tomu přistoupit se vší vážností," uvedla Kirilenková, která má navíc s Hantuchovou nepříznivou bilanci 2:5. "Nesmíme ztratit ostražitost, podcenění nepřipadá v úvahu," přidal se ruský kapitán Šamil Tarpiščev.

Souboj v Moskvě se bude hrát stejně jako druhé semifinále mezi Itálií a Českem na antuce. Rusky totiž změnily původní plán přivítat soupeře na tvrdém povrchu, což vyloženě potěšilo Cibulkovou. "Zapadá to do antukové sezony. Je to výhoda, antuku miluji," řekla.

Program zápasů:
Rusko - Slovensko (Moskva, antuka):
Sobota (13:00):
Pavljučenkovová - Cibulková
Kirilenková - Hantuchová.
Neděle (12:00):
Kirilenková - Cibulková
Pavljučenkovová - Hantuchová
Makarovová, Vesninová - Rybáriková, Čepelová
ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..