Rubriky:

Tenis

Slovenští tenisté ve finále Hopmanova poháru

7. ledna 2005 08:55 - PERTH

Slovenští tenisté Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý budou hrát podruhé za sebou finále Hopmanova poháru. Postup do boje o titul jim v Perthu v utkání s Nizozemskem usnadnilo zranění Petera Wesselse a po vítězství 3:0 už nemohou přijít o první místo ve skupině B. Američanům, kteří obhajují titul, už nepomohlo ani vítězství v závěrečném utkání s Austrálií.

 

ČTK/AP

Slováci se ujali vedení zásluhou Hantuchové, která porazila Michaellu Krajicekovou 6:4 a 6:2. Wessels pak za stavu 2:5 skrečoval kvůli nataženému svalu na hrudníku dvouhru s Hrbatým a do smíšené čtyřhry už vůbec nenastoupil.

Američané, kteří triumfovali v loňském roce, přišli po hladké výhře Slovenska o šanci na postup a v závěrečném zápase s Austrálií tak bojovali jen o čest. Meghann Shaughnessyová a James Blake nakonec zvítězili 2:1, v australském týmu nastoupil místo zraněného Marka Philippoussise náhradník Paul Baccanello.

Ve finále turnaje smíšených družstev se slovenský tým utká s Argentinou, která vyhrála skupinu A.

Skupina B:
Slovensko - Nizozemsko 3:0
Hantuchová - Krajiceková 6:4, 6:2, Hrbatý - Wessels 5:2 skreč, Hrbatý, Hantuchová - Wessels, Krajiceková bez boje pro Slovensko.
USA - Austrálie 2:1  
Shaughnessyová - Moliková 2:6, 3:6, Blake - Baccanello 6:3, 6:4, Blake, Shaughnessyová - Baccanello, Moliková 6:7 (6:8), 7:5, 10:7.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..