Rubriky:

Tenis

Zakopalová i Záhlavová-Strýcová se ve Wimbledonu radují po vítězném boji se Slovenkami i tmou

25. června 2013 23:25 - Londýn

Nad Londýnem už se šeřilo a padala rosa, když tenistky Klára Zakopalová a Barbora Záhlavová-Strýcová ve Wimbledonu zvedly ruce vítězně nad hlavu. Obě porazily slovenské soupeřky a především Zakopalové se ulevilo, protože ukončila nepříjemnou sérii porážek.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Dvaatřicátá nasazená hráčka porazila v 1. kole nedávnou vítězku z Birminghamu Danielu Hantuchovou 6:4 a 6:3. Záhlavová-Strýcová si poradila s Magdalénou Rybárikovou 5:7, 6:0 a 6:1.

"Spadl ze mě strašně těžký kámen," oddechla si Zakopalová. Naposledy vyhrála zápas začátkem dubna v polských Katovicích, pak přišlo pět porážek v prvním kole. "Moc jsem si to přála zlomit a jsem ráda, že to vyšlo."

Je to jenom sport

Mnohem uvolněněji šla do zápasu Záhlavová-Strýcová, která se na jaře vrátila k tenisu po trestu, který měla za užití látky na hubnutí. "Před rokem jsem byla vynervovaná. Dneska jsem šla na zápas nervózní, ale jinak. Je tam hodně peněz, jde o body, ale je to jenom sport. Vyhrála jsem a život jde dál, a to i kdybych prohrála," řekla.

Zakopalová zvládla zápas s Hantuchovou ve dvou setech. Více než předvedená hra ji potěšilo, že dokázala naplnit své předsevzetí. "Předtím jsem se zlomila po prohraných gamech a dneska jsem si řekla, že budu od prvního do posledního hlavou na kurtu. To se mi povedlo a za to jsem ráda," uvedla Zakopalová.

Na konci druhého setu se Hantuchová snažila zápas přerušit, aby se dohrávalo ve středu. "Já se modlila, aby se hrálo. Klouzalo to, ale já jsem to chtěla strašně dohrát, protože noc by asi byla hrozná, kdyby se to přerušilo," řekla Zakopalová. I Záhlavová-Strýcová spěchala, aby rozhodčí zápas nepřerušili. "Naštěstí jsem to do devíti zvládla," usmála se.

Záhlavová-Strýcová potřebovala tři sety

Záhlavová-Strýcová, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace, potřebovala na výhru tři sety. Přitom v prvním ztraceném podávala za stavu 5:4 na výhru a měla dva setboly. "Zkazila jsem dva nahrané údery, jeden forhend a jeden volej. Tím jsem si ten set prohrála. V prvním setu to byl ošklivý tenis," řekl hráčka z Plzně.

Ve zbylých dvou setech už povolila Rybárikové pouze jednu hru. Důležitý byl první game třetího setu, který trval asi patnáct minut a Záhlavová-Strýcová v něm získala brejk. "Zvládla jsem to, což ovlivnilo celý třetí set. Začala jsem si věřit a stejně jako ve druhém setu jsem do toho víc chodila," řekla.

Zakopalová narazí ve druhém kole na Němku Anniku Beckovou. "Je mladá, talentovaná, nepříjemná, ale na druhé kolo hratelná soupeřka," řekla. Šanci uspět má i Záhlavová-Strýcová proti Bulharce Cvetaně Pironkovové. "Ona je docela travařka, ale to já taky," řekl k duelu se semifinalistkou Wimbledonu z roku 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..