Rubriky:

Tenis

Slavii dělí jediný krok od vyřazení městského rivala

29. března 2003 01:30 - PRAHA

Hokejisté pražské Slavie jsou blízko odvety za vyřazení Spartou v loňském semifinále. Jediná výhra je dělí od přemožení městského rivala a dosažení historického úspěchu v podobě postupu do finále extraligy.

 

Novinky s použitím ČTK

Slávistům se nyní nabízí až tři pokusy, ale slavit mohou už dnes večer doma v Edenu. "Série ještě není rozhodnuta, ten poslední krok může být nejtěžší. Dvě úspěšné koncovky zápasů na Spartě zvedly sebedůvěru mužstva, ale soupeř nám nedá nic zadarmo. Nesmíme propadnout euforii, postup přinese až čtvrtá výhra," tvrdí kouč Slavie Vladimír Růžička, jenž znovu ordinuje vzornou defenzívu.

Mistru hrozí vyřazení, ač vstoupil do semifinálové bitvy lépe a ještě na domácí kluziště šel při nerozhodném stavu série. Obě utkání v T-Mobile Areně však rozhodovala loterie nájezdů a v nich Málek sebral sebevědomí sparťanským střelcům. "On takové situace zvládá skvěle a mužstvo mu věří," jásal Růžička. "Přes určitou tíhu zodpovědnosti jsme nehráli na vlastním ledě špatně, ale penalty opakovaně vyšly lépe Slavii a nyní máme nůž na krku," zalitoval trenér Sparty Alois Hadamczik.

Ze stavu 1:3 na zápasy se v historii play-off nejvyšší domácí soutěže zvedl pouze Zlín loni ve čtvrtfinále proti Znojmu, přesto na Spartě doufají v obrat. "Teď musí mužstvo prokázat vnitřní sílu. Slavia nás potřebuje porazit ještě jednou a to nebude nic snadného. Chci, abychom hráli lehčeji. Uvažuji o korekturách v sestavě, možná zkusíme znovu jen tři útoky, ale především potřebujeme štěstí při proměňování šancí," říká kouč, podle nějž obránce Hanzlík nastoupí se speciální dlahou pro naražený prst.

JAK NA TOM JSOU...

SLAVIA

Zraněná ruka nepustí na led Fadrného. Mužstvo zdobí sebedůvěra i odhodlání.

SPARTA

Pro existenční duel zůstane mimo hru Havelka, Nedoma má poraněné břicho.

Martin Kézr

Zrušit


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..