Tenistka Safinová vyhrála v Paříži turnaj WTA

Ruská tenistka Dinara Safinová vybojovala v Paříži třetí titul v kariéře, dnešní turnajový triumf je ale v její dosavadní sbírce nejcennější. Osmnáctiletá hráčka udolala ve finále druhou nasazenou domácí favoritku Amélii Mauresmovou 6:4, 2:6 a 6:3. Za vítězství inkasovala prémii 93.000 dolarů z celkové dotace 585 tisíc.

Mladší sestra ruského vítěze Australian Open Marata Safina využila slabšího podání soupeřky a Mauresmovou udolala za dvě hodiny a 20 minut. Francouzce se tak nevydařil další útok na zisk druhého titulu z pařížského turnaje, který vyhrála v roce 2001. V letech 1999 a 2003 prohrála ve finále se Serenou Williamsovou.

"Využila své šance, hrála spolehlivě. Já jsem v prvním setu měla hodně příležitostí, a neproměnila jsem je," konstatovala Mauresmová, jež se mohla stát první domácí hráčkou, která v pařížské hale Pierra de Coubertina vyhrála dvakrát. "Nehrála jsem sice podle svých možností, ale ona si vítězství zasloužila," dodala.

Safinová získala svůj dosud nejcennější titul v roce 2002 v polských Sopotech, kde byl turnaj zařazen do kategorie Tier III. Pařížský podnik ovšem patří do vyšší kategorie Tier II. Třetí titul má ruská tenistka z roku 2003 z Palerma.