Rubriky:

Tenis

Tenisový rekordman Paes děkoval Navrátilové. Bez ní bych tak daleko nedošel, říká

14. září 2013 11:44 - Bombaj

Legendární Martina Navrátilová má lví podíl na tom, že indický tenista Leander Paes vyhrál s Radkem Štěpánkem čtyřhru na US Open a ve 40 letech se stal nejstarším grandslamovým vítězem. Paes po návratu domů z New Yorku na letišti v Bombaji řekl, že ho bývalá deblová partnerka stále inspiruje.

 

Adam Hunger, Reuters

"S Martinou jsem dlouhá léta hrál a pořád je pro mě velkou inspirací. Mění moji hru, pomáhá mi držet si zdraví i zdravý životní styl, který má blahodárný vliv na můj tenis," děkoval na dálku Paes v rozhovoru s indickými novináři. S Navrátilovou byli partnery v letech 2002 až 2005 a vyhráli dva grandslamy - Australian Open a Wimbledon. Rodačce z Prahy tehdy bylo 46 let, osm měsíců a přepisovala historii.

Paes se Štěpánkem vybojovali společnou druhou trofej v neděli. Zatímco indický deblista se v pátek teprve vrátil domů, Štěpánek už v Praze zahájil vítězně daviscupové semifinále proti Argentině. Ind si z Flushing Meadows přivezl už celkově 14. grandslamový titul a osmý z mužské čtyřhry.

"Neměl jsem vůbec potuchy, že jsem prvním v Open éře, který vyhrál grandslam ve čtyřiceti," přiznal tenista, který se Štěpánkem ovládl také loni v lednu turnaj v Melbourne.

Šestapadesátiletá Navrátilová ukončila kariéru těsně před 50. narozeninami, když měsíc před jubileem kralovala smíšené čtyřhře na US Open v září 2006 s Bobem Bryanem. Z grandslamů tak posbírala úctyhodných 59 trofejí: 18 ve dvouhře, 31 v ženské čtyřhře a deset v mixu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..