Rubriky:

Tenis

Djokovič v deblu? Jen ať si s tím Srbové lámou hlavu, říká Berdych

15. listopadu 2013 22:17 - Bělehrad

Určitě to nebyl tak jednoduchý zápas, jak ukazuje výsledek 6:3, 6:4, 6:3. Tomáš Berdych byl ve finále Davis Cupu v Bělehradě rád, že má povinný bod z utkání s Dušanem Lajovičem z krku a před sobotním deblem řekl: „Ve čtyřhře hrajeme o celkové vítězství.“

 

Michal Kamaryt, ČTK

Výsledek vypadá přesvědčivě, ale asi to tak jednoduché nebylo...
Nebylo a hlavně tou situací, že on nastupoval do utkání a měl bod v zádech. Mohl jenom překvapit, hnali ho lidi a hrál bez tlaku. Neulehčil mi to a musím říct, že byl hodně nepříjemný. Kluci, kteří ho znají, byli překvapení, jak agresivně a rychle hrál. To vypovídá o tom, jak se k tomu postavil. Kurt je pomalý a on do toho šlapal zle.

Radek Štěpánek měl problém s diváky, jak působili na vás?
Byl jsem příjemně překvapený už od začátku, jak se to vyvíjelo. Čekal jsem atmosféru bouřlivější, ale je pravda, že to byly dva v uvozovkách snadné zápasy, na jednu nebo druhou stranu. Může to být v sobotu bouřlivější.

Je to hodně svazující, když se od vás čeká jistý bod?
To byl přesně ten faktor, který byl nejtěžší, stál nejvíc sil. Šel jsem na kurt s hráčem, se kterým musím donést do šatny povinný bod a neznám ho. V tom to bylo náročnější utkání, abych to zvládl hlavou a zůstal koncentrovaný od začátku do konce, nedopustil žádný drobnější zvrat a nedodal mu síly, aby kousal. Člověk si musí hlídat, aby se nerozhodil, nevyvedl z koncentrace.

Přispěla k tomu nějak komunikace s kapitánem?
Já se připravím, mám danou taktiku, tak je důležité, abych se koncentroval sám na sebe a jel si svoje věci. Ať je to pan Navrátil nebo Vláďa Šafařík, tak je to spíš o malých detailech, které i on probíral s Tomášem Krupou (Berdychův kouč), než zápas začal. Aby věděl základní věci, které mi může poradit.

Co jste vůbec říkal na Štěpánkův výkon?
Takhle dobře jsem ho viděl hrát naposledy loni proti Španělsku, ale proti němu stál výjimečný hráč, který v hale hraje neuvěřitelný tenis. Zatím to je ale podle našeho plánu, že se Radek rozehraje, a jemu to sedlo. Prohra nepotěší, ale odehrál dobrý zápas a bude skvěle nachystaný na debla.

Ten bude klíčový...
Vy máte rádi titulky, tak já bych vám jeden řekl. Zítra hrajeme o celkové vítězství.

Postaví podle vás Srbové Djokoviče?
Nedokážu odpovědět. Přemýšlel jsem včera, dneska a nedošel jsem k rozumnému závěru, jak se rozhodnou.

Pokud by nastoupil, tak asi se Zimonjičem.
Může to být hodně dvousečné. Co znám Zimonjiče, tak on se necítí ve své kůži, když má vedle sebe dobrého singlistu. On se sám dostává pod tlak, na returnu není tak silný a hra se začíná bortit. Oni se dokážou docela dobře rozhodit na kurtu, když se jim nebude dařit. Umí po sobě vyjet, i v tomhle by to mohlo být lepší. Je dobré, když budou mít plnou hlavu starostí. My to máme jednodušší.

Bozoljac se Zimonjičem už dokázali v Davis Cupu porazit proslulé bratry Bryanovy.
To není špatný výsledek. Trošku bych to ale přirovnal k loňskému finále. Španělé (Granollers, López) měli neuvěřitelnou sezónu, hráli spolu celý rok a nám se podařilo poměrně snadné vítězství. Zkusíme na to navázat a přidat s Radkem ten bod i tady.

Marek Burkert (Bělehrad), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..