Rubriky:

Tenis

Berdych složil Djokovičovi poklonu: Připadal jsem si, jako když hraju proti zdi

17. listopadu 2013 18:05 - Bělehrad

Druhá sada, tie break, stav 4:5 v neprospěch Novaka Djokoviče. Bekhendovou smeč ale Tomáš Berdych posílá kousek vedle čáry. Za malou chvíli jestřábí oko ukazuje milimetrový aut po dalším úderu českého tenisty. Tady Berdychovy utekla šance udělat ze zápasu se světovou dvojkou drama.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jak byste popsal úroveň, kterou předvedl Djokovič?

Je těžké najít to správné slovo. V hale je to nejlepší hráč světa a dnes to potvrdil.

V tie breaku jste měl ale minimálně šanci alespoň na zisk setu...

Bylo to vyrovnané, snažil jsem se mu to ztížit bez ohledu na to, jak vypadá skóre. Měl jsem tam menší šance, ale nezvládl jsem je. Ale mluvíme o Novakovi, on není typ, který se rozklepe, když máte šanci. Je příliš dobrý, zvládá ty situace. Může to sice vypadat, že bekhendový volej byl snadný, ale nezbývalo mi moc prostoru, kam ho umístit. Kdybych hrál cross, už tam byl nachystaný, takže jsem volil riskantnější variantu. Bylo by ale určitě zajímavější, kdybychom měli každý po setu...

Rozhodila vás nějak atmosféra?

Je to Davis Cup, vždycky najdete něco, na co si můžete stěžovat. Nikdy ale nejde ukočírovat všech 15 tisíc lidí.

Včera jste mluvil o tom, že Djokovičovy brejkboly určitě přijdou. Jaké to bylo, když jste je odvracel a on si přesto vzápětí vypracoval další.

Připadal jsem si, že hraju proti zdi. Vždycky tam nějak byl a míč zase vrátil. Má unikátní schopnost číst hru. Můžete být hodně rychlý, ale kurt je velký a tak musíte přidat i nějaké schopnosti navíc. V tom je nepřekonatelný. On ví, co udělám, pomalu dřív než já.

Pojede se vám na dovolenou líp s pocitem, že jste Djokoviče potrápil?

Radši bych končil výhrou, ale loni jsem narazil na Ferrera v top formě. Letos zase na Djokoviče. Doufám, že na přípravu nebude mít vliv, že jsem prohrál.

Co jste před rozhodující dvouhrou řekl Radkovi?

Spíš postřehy z toho mého prvního zápasu. Nebudu mu říkat, co tam má dělat. Věřím jen, že to dorazí. Nebude to nic jednoduchého, ale přijeli jsme pro 3 body a neřešíme, z jakého zápasu to bude. Víkend se zatím vyvíjel z našeho pohledu dobře. A moje hra seděla Lajovičovi určitě víc než Radkova.

Marek Burkert, Bělehrad, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..