Rubriky:

Tenis

Benešová začne fedcupové utkání tenistek s Japonskem

22. dubna 2005 11:36 - PRAHA

Ruka Pavla Béma rozhodla o tom, že Iveta Benešová zahájí fedcupové utkání tenistek ve Světové skupině II proti Japonsku. Pražský primátor vytáhl z osudí při pátečním losování jméno české dvojky, která se v sobotu na antuce pražské Štvanice střetne od 11:00 s Akiko Morigamiovou.

Ke druhé dvouhře nastoupí v den svých šestnáctin a ke své premiéře ve Fed Cupu Nicole Vaidišová proti Aiko Nakamuraové. "Jsem jednička, ale zodpovědnost mě svazovat nebude. Na utkání se těším a snad to dobře dopadne," řekla Vaidišová po losu.

O nominaci Vaidišové, 34. hráčky světa, český kapitán Tomáš Petera nepochyboval. Druhou singlistku vybíral z trojice Benešová, Klára Koukalová a Květa Peschkeová. "Jsem hluboce přesvědčen, že kterákoli by nastoupila, tak by vyhrála," řekl Petera. Aby mohla být Vaidišová jedničkou, tak nemohla hrát v sobotu Koukalová, protože se ve Fed Cupu počítá žebříček z minulého týdne, kdy na tom byla Koukalová na WTA lépe.

Petera zvolil Benešovou z taktických důvodů

Petera zvolil Benešovou především z taktických důvodů. "To nám umožňuje obrovská vyrovnanost všech hráček. Nemusíme hledět na momentální formu, protože všechny hrají výborně," těšilo Peteru. Kapitán počítá s případnou nedělní změnou. "Nominace Benešové nám umožňuje všechny možné varianty," řekl Petera.

Benešová hrála s Morigamiovou jednou a loni na olympijských hrách v Aténách prohrála. "Jsem radši, že hned nastoupím a budu to mít za sebou," přivítala 54. hráčka světa, že půjde na kurt první. Hráčka pražské I. ČLTK čekala, že bude nervózní. "Přeci jen hrajeme doma a bude jiná atmosféra," řekla tenistka.

Nedělní program začne utkáním jedniček týmů

Nedělní program začne utkáním jedniček týmů Vaidišové s Morigamiovou, pak by měly hrát Benešová s Nakamuraovou. Do čtyřher kapitáni nahlásili dvojice Benešová, Květa Peschkeová a Rika Fudžiwaraová, Saori Obataová. Oba vedoucí družstev mají však možnost nominace na nedělní zápasy bez důvodu změnit.

Vítěz utkání prvního kola druhé Světové skupiny postoupí do baráže o účast v elitní Světové skupině pro rok 2006.

Program:
Sobota (11:00): Benešová - Morigamiová, Vaidišová - Nakamuraová.
Neděle (11:00): Vaidišová - Morigamiová, Benešová - Nakamuraová, Benešová, Peschkeová - Fudžiwaraová, Obataová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..