Rubriky:

Tenis

Bez Lendla to nejde! Murray po dalším krachu naříká nad ztrátou kouče

12. května 2014 12:49 - Madrid

Britský tenista Andy Murray se dál trápí. Ivan Lendl mu sice ještě nedávno předvídal výrazné zlepšení v antukové části sezóny, jenže český rodák už v roli Skotova kouče od března nefiguruje a Murrayho výkonnost se propadla ještě níž, než by kdo čekal.

 

Sergio Perez, Reuters

Wimbledonský šampión vypadl na turnaji série Masters v Madridu už ve třetím kole, když nestačil na Kolumbijce Santiaga Giralda, proti němuž uhrál jen pět gamů.

Po hladké porážce od Fabia Fogniniho v rámci Davis Cupu tak prožil další nečekané zklamání a sám přiznává, že jedním z důvodů poklesu formy je právě ukončení spolupráce s Lendlem.

„Asi je to tak. Když jsem s Ivanem přestal spolupracovat, na pár týdnů mě to poznamenalo," přiznal šestadvacetiletý tenista v Madridu, jenž pod Lendlovým vedením vybojoval mimo jiné první grandslamový titul na US Open a následně i ten vůbec nejprestižnější ve Wimbledonu, kde také získal zlatou olympijskou medaili.

Kouč chybí

„Kouč mi chybí, je to důležitá součást týmu. Takhle brzký konec jsem si v Madridu nepředstavoval. Potřebuju si teď sednout, vše si v nejbližších dnech promyslet a rozhodnout se, co dál," pokračoval Skot.

Murray po operaci zad v této sezóně zatím nenavázal na skvělé výsledky z předchozího roku a další ránu jeho výkonnosti zasadil právě rozchod s koučem Lendlem, který chtěl sám hrát exhibiční turnaje a nemohl se tak naplno věnovat svému svěřenci.

V poslední době se objevují spekulace, že by se Murrayho novým koučem mohl stát někdejší velký Lendlův rival, Američan John McEnroe. Rodák z Dunblane bude mít další šanci na nápravu nepovedeného turnaje v Madridu tento týden na antuce v Římě.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..