Rubriky:

Tenis

Živě

Drž hubu, okřikl Wawrinka fanouška na US Open. Už byl asi opilý, vysvětloval Švýcar

28. srpna 2014 12:56 - New York

Vítěz letošního Australian Open Stan Wawrinka svedl ve druhém kole tenisového US Open nečekaně vyrovnanou bitvu s Brazilcem Belluccim. V zápalu boje, který se přehoupl přes půlnoc, neváhal poměrně ostře okřiknout jednoho z hlučných fanoušků na stadiónu.

 

Shannon Stapleton, Reuters

„Drž hubu, chlape. Vážně, buď už zticha," zakřičel směrem k fanouškovi Švýcar, jenž se snažil soustředit na servis. Hodinu po incidentu už Wawrinka slavil vítězství 6:3, 6:4, 3:6 a 7:6 a nad celým incidentem už se jen pobaveně usmíval.

„Už bylo pozdě v noci a někteří fanoušci začínali být trochu opilí," smál se vítěz na pozápasové tiskové konferenci. „Bylo to v pohodě. Musel jsem si s některými promluvit. Ale to je nakonec docela normální. Všichni jsme byli vtažení do zápasu. V klidu, tohle se může stát," mávl rukou čtvrtý hráč světa.

Na konci zápasu jsem hrál chytřeji

Jen co fanouška okřikl, dokázal se znovu soustředit na tenis a dovést zápas do vítězného konce. I přes nečekané drama byl jeden z favoritů turnaje se svým výkonem spokojený.

„Bylo to v pohodě, protože jsem podle mě hrál velmi dobrý tenis. Výborně jsem servíroval, dobře se pohyboval a bral míčky dostatečně včas. Diktoval jsem každou výměnu," pochvaloval si po výhře nad 97. hráčem světa.

Belluccimu se sice podařilo ve čtvrté sadě odvrátit dva mečboly a vynutit si tie break, který však ovládl Švýcar, jenž pátý set nepřipustil. „Snažil jsem se hlavně soustředit na svoji hru a ne na to, co dělá on. Snažil jsem se ho co nejvíc rozběhat, na konci zápasu jsem podle mě hrál trochu chytřeji," dodal Wawrinka, na kterého v dalším kole čeká Slovinec Blaž Kavčič.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

French Open 2019

Od neděle 26. května do neděle 9. června 2019 se v tenisovém areálu Roland-Gaross v Paříži koná 118. ročník druhého grandslamového turnaje sezóny French Open. Z loňska titul obhajují Rafael Nadal a Simona Halepová. Sledujte online přenosy i kompletní program turnaje.

Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..