Rubriky:

Tenis

Francouzi jsou Davis Cupem posedlí. My se ale o finále porveme, slibuje Berdych

9. září 2014 17:06 - Paříž

Bude to hlavně na něm. Pokud chtějí Češi na Roland Garros postoupit potřetí v řadě do finále Davis Cupu, potřebují nutně zásadní bodový příspěvek Tomáše Berdycha. Francouzští novináři se divili, že taková hvězda do Paříže vůbec přijela, vždyť už má přece doma dvě trofeje z největší týmové soutěže. „Grandslamy skončily, není důvod, abych nepřiletěl,“ dostalo se jim odpovědi od hostující jedničky.

 

Pavel Lebeda/Česká sportovní

Už jsou pryč problémy s časovým posunem?

Ještě ne, vstávám docela ztěžka, odpoledne už se mi klíží oči. Ale lepší se to. Je dobrý, když se člověk dostane do rytmu a má program. Kdybych jenom ležel a nic nedělal, bylo by to horší. Tři čtyři dny mi vždycky trvá, než se srovnám.

Takže jste mohl koukat i na finále US Open...

Viděl jsem poslední set. Když to šlo tak jednoznačně, říkal jsem si, že to asi Čilič ve třech setech dorazí, tak jsem si dal až konec.

Byla to pro vás trochu náplast poté, co jste s ním vypadl ve čtvrtfinále?

Náplast ne. Spíš jsem měl po našem zápase určitý názor a dostal jsem na to teď jiný pohled.

Jaký?

Sice jsem ztratil zápas, kdy mi to samozřejmě nešlo, ale na druhou stranu musím vzít, že je to nový kluk, který hrál opravdu dobře. Odehrál proti mně skvělý zápas, nemůžu z toho dělat tragédii. Holt taky někdo jiný může být lepší. Jindy to zase může být naopak.

Čilič předběhl vás, ale i Tsongu, Ferrera, kteří se o grandslamový titul neúspěšně snažíte léta.

Je to o aktuální formě. Prostě přijde a dokáže se na turnaj nachystat a být ve správný okamžik na správném místě.

Čilič slaví, vy hrajete o postup do finále Davis Cupu. Jak si teď připadáte, když trénujete ve slavném areálu a nikde žádní lidé?

Hodně zvláštně. Člověk přijde do míst, kde se obvykle denně prodírá strašnou spoustou lidí. Ať to jsou hráčské prostory nebo celý areál. Teď tady nikdo není. Což je zvláštní. Jsou to zajímavé pocity vidět areál trochu jinak.

Co jste zažil zvláštního?

Dvakrát jsem tady šel do posilovny, vedli mě naprosto jinou cestou než při turnaji. Chtěl jsem jít zkratkou, co máme, ale nebylo potřeba. Na Roland Garros jinak skoro nechodím ven, protože vás hned zastavují lidi. Teď jsem si to tady konečně prohlédl.

Cítíte už, jak jsou Francouzi natěšení?

Jo, jsou posedlí. Mají za sebou obrovský tým, domácí prostředí. Mají všechny výhody na své straně. Necháme to ale na nich a budeme vycházet z toho svého. Zkusíme se porvat o body.

Nastoupí podle vás v pátek ve dvouhrách Tsonga a Monfils?

Pokud nemají zdravotní problémy, tak bych určitě čekal je.

Marek Burkert (Paříž), Sport.cz, Právo

Postoupí čeští tenisté ve Francii do finále Davisova poháru?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..