Rubriky:

Tenis

Kanaďan se ve čtrnácti rázně cpe mezi muže. Prošel kvalifikací challengeru!

24. března 2015 09:16 - Drummondville

Ještě před svými patnáctými narozeninami se vecpal rázně mezi muže. Kanaďan Félix Auger-Aliassime se stal prvním tenistou narozeným v tomto tisíciletí, který se dostal na žebříček ATP. Rodák z Montrealu prošel jako první ve svých čtrnácti na challengeru kvalifikací do hlavní soutěže a nyní je na 1257. místě světa.

 

itftennis

Auger-Aliassime minulý týden na challengeru Banque Nationale v kanadském Drummondville porazil v kvalifikaci mimo jiné i bývalého 67. hráče světa Chrise Guccioneho z Austrálie, i když mu v první setu "zazpíval kanár".

"Mým cílem je se pořád zlepšovat a vím, že prostoru k tomu mám pořád hodně," řekl Auger-Aliassime na webu ATP World Tour. "Hodně mi pomáhá můj tvrdý servis, ale pracujeme s trenéry na obraných úderech a potřebuju výrazně zlepšit return, protože k úspěchu musím umět všechno," řekl mladý tenista, který se rád dívá na filmy, hraje na piano nebo třeba diskutuje o škodlivém efektu okyselování oceánů.

Podle ATP Tour se stal ve 14 letech a sedmi měsících nejmladším hráčem, který kdy prošel kvalifikací na challengeru. Nejmladším tenistou ale v hlavní soutěži nebyl, jelikož třeba Brazilec Guilherme Clezar dostal divokou kartu do challengeru ve Florianopolis v roce 2007 a tehdy byl o čtyři měsíce mladší než Auger-Aliassime.

Příběh mladého Kanaďana, který se inspiruje třeba úspěšnými krajany Milosem Raonicem a Vaskem Pospisilem, ale v Drummondville neskončil šťastně. V hlavní soutěži si kvůli zranění nezahrál. Přesto může mít radost, že figuruje na žebříčku ATP. "Moc pozornosti tomu nevěnuju. Především si cením zkušeností, které mi pomůžou se dál zlepšit, a body do žebříčku jsou jen bonusem," řekl Auger-Aliassime.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..