Rubriky:

Tenis

V Indii bude zachraňovat Světovou skupinu. Na Davis Cup jsem vždycky připravený, tvrdí Štěpánek

14. září 2015 14:11 - Praha

Na US Open to s ním vypadalo bledě, zápas 1. kola dvouhry skrečoval, jenže Davis Cup, to je jiná káva. Na odlet směr Indie přišel Radek Štěpánek v tričku s obrázkem Marlona Branda. „Hraje v Kmotrovi, což je můj nejoblíbenější film,“ vysvětloval šestatřicetiletý tenista a evidentně byl zase v dobrém rozmaru.

 

Michal Doležal, ČTK

V New Yorku jste ale nebyl v kondici, co bylo příčinou?
Byla to naštěstí jen krátká nepříjemnost. Asi svalového původu.... Ten fyzioterapeut, co mě povoloval, se lekl, jak ve mně zahrkalo a pak ještě den trvalo, než to úplně odeznělo. Teď už jsem ale připravený jako vždy.

V žebříčku jste ale až ve třetí stovce a výsledky posledních týdnů nebyly moc příjemné.
Bylo to nahoru dolů, ale Davis Cup mi pomáhá vždycky, tak věřím, že to nebude jinak ani teď. Jsem rád, že jsem zpátky v týmu a cítím to kouzlo, které mám tak rád. Nebudeme si nalhávat, že Indie je nejideálnější místo kde hrát, ale když se řekne Davis Cup, tak mi naskakuje husí kůže a všechno jde stranou. Kdyby se hrálo kdekoli, budu připravený.

Pikantní je, že se utkáte s Leandrem Paesem, s nímž jste vyhrál dva grandslamy.
No jo, my se už špičkovali, že se uvidíme a budeme každý na jiné straně barikády. Už jsme proti sobě párkrát hráli, ale ne mockrát, takže to bude příjemná příležitost se utkat. On bude mít za sebou 1,2 miliardy lidí (směje se). Náš souboj bude kořením toho utkání.

Jaké máte zkušenosti s Indií?
Byl jsem tam jen jednou, zrovna jsem hrál singl právě s Paesem a lajnoví rozhodčí teda byli hodně zajímaví. Když dal dvacet centimetrů aut, tak oni dělali, že to je bezchybně. To jsem si říkal, že bude těžký. Musel jsem zabíjet balóny půl metru do kurtu. Cokoli bylo blízko lajně, tak hlásili naopak. V tomhle to může být trochu divočejší.

Když jste spolu jezdili po turnajích, pochytil jste i něco z hindštiny?
Vím, jak se řekne 100 rupií, nebo 500 (směje se). To uvidím, až tam přijedeme. Ale to jsem se spíš snažil něco pochytit, když Paes mluvil se svým fyzioterapeutem a spustili...

V Dillí je přes den víc než 35 stupňů, něco podobného jako u vás doma na Floridě?
Poslední dny, co jsem tam trénoval, tak bylo strašné dusno, že New York proti tomu byl hadr. Jsem ale na to počasí zvyklý. Od té doby, co jsem dohrál ve Wimbledonu, tak jsem byl celou dobu v Americe v teple a to by mi mohlo ulehčit přesun.

bum, Sport.cz, Právo

Vyhrají čeští tenisté v Indii a zachrání se tak ve Světové skupině Davis Cupu?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..