Rubriky:

Tenis

Přeleželý krk, nachlazení. Do pátku snad budu stoprocentní, říká před baráží Veselý

16. září 2015 18:10 - Praha

Na Wimbledonu si říkal, že letošní sezóna je zralá na to, aby ji odpískal. Díky US Open ale Jiří Veselý zase trochu pookřál, ačkoli musel ve 3. kole skrečovat kvůli přeleželému krku. V baráži s Indií se dvaadvacetiletý tenista poprvé představí jako česká daviscupová jednička.

 

Matt Rourke, ČTK/AP

Takže už spíte dobře?

Nic přeleženého nemám. Jen trochu chycené hlasivky, prochladl jsem z klimatizace, což je věc, která se špatně léčí, musí to odeznít, ale dostávám se z toho. Krk už je naštěstí dobrý.

Nebál jste se, že byste musel Davis Cup vynechat?

Určitě bych radši odlétal s tím, že jsem v plném tréninku, ale pořád je ještě pár dnů, abych se dostal zpátky do formy. Na US Open jsem předvedl dobré výkony, takže se budu snažit udržet si tohle nastavení až do Davis Cupu.

Premiérově se představíte jako týmová jednička, zvykáte si na to?

Pro mě se nic moc nemění, je to jen papírová záležitost. Jestli získám body já, Lukáš, Adam nebo Radek, to je vedlejší. Ale věřím, že máme dost silný tým na to, abychom to zvládli i bez Tomáše Berdycha.

Zodpovědnost za výsledek ale na vás přece jen bude větší, ne?

Člověk chce uhrát bod, ať je jednička, dvojka nebo trojka. Očekávání je možná větší, ale to jsou takové vnější věci.

Po US Open máte zase víc sebevědomí, je to tak?

Nakoplo mě to hodně. Porazil jsem Karloviče, s Isnerem to možná bylo taky hratelné, už se ale nedozvíme, jak by to dopadlo, kdybych byl v pořádku. Ale myslím, že to bylo důležité mentální nastartování před závěrem sezóny, kdy už spousta hráčů je trochu vyčichlých. Toho bych možná mohl využít a ještě se pokusím uhrát nějaké pěkné výsledky.

Jaké máte zkušenosti s Indií?

Hrál jsem poslední dva roky turnaj v Čennaí, takže jsem věděl, jak to v Indii přibližně vypadá. Hlavně je tam strašně moc lidí... Spousta jich přijde podpořit domácí. Ale myslím, že byli vždycky féroví, nedělali věci, které se nedělají.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Vyhrají čeští tenisté v Indii a zachrání se tak ve Světové skupině Davis Cupu?

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..