Hingisovou zastavila až ve čtvrtfinále Clijstersová

PAŘÍŽ

První start Martiny Hingisové na Roland Garros od roku 2001 skončil ve čtvrtfinále. V duelu hráček, které na pařížské antuce nikdy nedokázaly proměnit finálovou účast v titul, Švýcarka podlehla ve dvou setech Kim Clijstersové. Obě bývalé světové jedničky sváděly v první sadě vyrovnanou hru, ve druhém setu už ale jasně dominovala Belgičanka a soupeřku porazila za 76 minut 6:1.

Osmá nasazená Kuzněcovová vyřadila krajanku Dinaru Safinovou. V prvním setu měla zpočátku navrch čtrnáctá nasazená Safinová, ale vedení neudržela a sadu ztratila v tie-breaku. Ve druhém setu Safinová zcela odpadla a nedokázala uhrát jedinou hru.

I přes nevydařený start do zápasu se dokázala Justine Heninová-Hardenneová přiblížit o další krok obhajobě na Roland Garros. Pátá nasazená Belgičanka porazila Annu-Lenu Grönefeldovou z Německa 7:5, 6:2 a o postup do finále se ve čtvrtek utká s krajankou Kim Clijstersovou.

Švýcarský tenista Roger Federer se stal prvním semifinalistou mužské dvouhry na letošním Roland Garros. Nejvýše nasazený hráč nepřipustil v dnešním čtvrtfinálovém utkání s Chorvatem Mariem Ančičem žádné komplikace a zvítězil za dvě hodiny a 17 minut 6:4, 6:3, 6:4. Dál tak zůstává ve hře o jedinou grandslamovou trofej, kterou ve své sbírce nemá.

Tenisové French Open 2006
Muži, dvouhra - čtvrtfinále:
Federer (1-Švýc.) - Ančič (12-Chorv.) 6:4, 6:3, 6:4, Nalbandian (3-Arg.) - Davyděnko (6-Rus.) 6:3, 6:3, 2:6, 6:4.
Muži, čtyřhra - čtvrtfinále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Benneteau, Mahut (Fr.) 6:3, 6:1.
Ženy, dvouhra - čtvrtfinále:
Vaidišová (16-ČR) - V. Williamsová (11-USA) 6:7 (5:7), 6:1, 6:3, Kuzněcovová (8-Rus.) - Safinová (14-Rus.) 7:6 (7:5), 6:0, Clijstersová (2-Belg.) - Hingisová (12-Švýc.) 7:6 (7:5), 6:1, Heninová-Hardenneová (5-Belg.) - Grönefeldová (13-Něm.) 7:5, 6:2.
Semifinálové dvojice: Vaidišová - Kuzněcovová, Heninová-Hardenneová - Clijstersová.
Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:
Zvonarevová, Ram (Rus./Izr.) - Stubbsová, Perry (5-Austr.) 7:6 (7:5), 6:2, Lichovcevová, Nestor (7-Rus./Kan.) - Stewartová, Matkowski (Austr./Pol.) 7:5, 1:6, 6:3.

2 : 6, 6 : 0, 3 : 2 Cristianová - Krejčíková 2 : 6, 6 : 0, 3 : 2 probíhá Živě
20240426T14 : 00:00+0200