Rubriky:

Tenis

Roddick angažoval jako trenéra slavného Connorse

25. července 2006 10:19 - LOS ANGELES

Americký tenista Andy Roddick si vybral nového kouče, slavného krajana Jimmyho Connorse. Bývalý úspěšný hráč by mu měl pomoci k návratu do absolutní světové špičky. Roddick býval světovou jedničkou a vedle titulu z US Open 2003 postoupil ještě v letech 2004 a 2005 do finále Wimbledonu. Letos však nevyhrál žádný turnaj a poprvé od roku 2002 vypadl z nejlepší desítky žebříčku.

Třiadvacetiletý Roddick se proto obrátil na legendárního leváka. "Je to především otázka důvěry. Hodně pro člověka znamená, když někdo, kdo vyhrál tolik turnajů jako Jimmy Connors, přijde a řekne: 'Věřím ti. Myslím, že jsi schopen dosáhnout skvělých věcí,'" vysvětlil Roddick.

Poprvé s majitelem rekordních 105 turnajových titulů jednal o možné spolupráci na letošním Roland Garros. Před turnajem v Indianapolis, kde Roddick prohrál až v nedělním finále s Jamesem Blakem, s Connorsem týden trénoval.

Connors chce svého krajana dovést zpátky na vrchol. "Rád bych mu předal část z toho, co ze mě udělalo hráče, jakým jsem byl," uvedl vítěz osmi grandslamových turnajů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..