Rubriky:

Tenis

Turnaj mistryň v Praze? Lobbovala bych, slibuje Plíšková

25. září 2017 08:43

S jídlem roste chuť. Po úspěchu Laver Cupu, který v Praze spolupořádala Česká sportovní, by její majitel Miroslav Černošek rád v O2 areně viděl i tenisový Turnaj mistryň. V zákulisí se o tom hovoří pár měsíců a 69letý sportovní boss tuto informaci potvrzuje: „Vedeme o tom dost intenzivní komunikaci," říká Černošek. Jde také o bezpečnostní hlediska, o otázku divácké kulisy. Tenistky navíc nechtějí neustále cestovat do Asie."

Sport.cz

Ženské Masters se příští rok koná v Singapuru naposledy a WTA hledá nového partnera na dobu pěti let. Finanční náročnost akce je ale značná. „Byla by to rána. Zatím nejsem oprávněn to specifikovat," tvrdí promotér.

Pokud by se Turnaj mistryň opravdu měl konat v Praze, byly by podle něj nutné podpora metropole i vládní garance. Černošek už do Česka dostal tenisové hvězdy i zápasy NHL. „S ohledem na můj věk a události, které máme za sebou, bychom si chtěli zkusit i tu největší," nebojí si výzvy.

Šéf O2 Areny Robert Schaffer na závěr Laver Cupu potvrdil, že hala by byla na akci připravena. Ostatně v minulosti se tu konala finále Davis Cupu i Fed Cupu. V roce 2012 dokonce během jediného měsíce.

„Určitě bych za Masters v Praze lobbovala," tvrdila nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková. Domácím fanouškům by se ale měla ukázat mnohem dřív. Právě v O2 areně se bude v únoru konat první kolo Fed Cupu proti Švýcarsku.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..