Plavkyně Apostalonová na finále padesátky nedosáhla, byla 12.

Chang-čou

Plavkyně Anika Apostalonová individuální finále na mistrovství světa v krátkém bazénu nevybojovala. V semifinále kraulařské padesátky byla v Chang-čou o dvanáct setin pomalejší než v dopolední rozplavbě a výkon 24,30 sekundy ji zařadil na dvanáctou pozici.

Maďarka Katinka Hosszuová pózuje se zlatou medailí na MS v plavání.

K postupu do finále potřebovala Apostalonová atakovat hranici 24 sekund, kterou zatím nikdy v životě na této trati nepokořila. Za vlastním českým rekordem 24,09, který překonala před necelými dvěma měsíci v Brně, americká rodačka v semifinále zaostala o 21 setin.

Čtvrtý titul na tomto MS získala Maďarka Katinka Hosszúová, která suverénně ovládla polohový závod na 200 metrů. Zkompletovala tak "polohový hattrick", předtím zvítězila i v závodech na 100 a 400 metrů. Druhou Američanku Melanii Margalisovou za sebou dnes nechala o více než sekundu.