V Tacenu navázala na medailové žně slalomářů jen Hilgertová

TACEN

Týden po medailových žních při Světovém poháru v Praze-Troji se musela česká reprezentace vodních slalomářů spokojit v druhém dílu seriálu v Tacenu s jediným, bronzovým umístěním na stupních vítězů. Zasloužila se o něj kajakářka Štěpánka Hilgertová, která ve Slovinsku navázala na pražský triumf, byť s propastnou ztrátou zhruba osmi sekund na nejlepší dvojici.

Rychlejší než devětatřicetiletá veteránka byly jen vítězná Němka Mandy Planertová a mistryně světa Jana Dukátová ze Slovenska. Hilgertová byla po semifinále devátá, ale v rozhodujícím kole se posunula, když mimo jiné tři soupeřky neprojely branku včetně Ireny Pavelkové. Ta chybovala dokonce dvakrát a skončila desátá, Marcela Sadilová byla sedmá.

Tři lodě ve finále měli i čeští deblkanoisté, ale na nejlepší z nich Marka Jirase s Tomášem Mádrem zbylo po stříbru z Prahy tentokrát jen čtvrté místo. Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem skončili těsně za nimi a Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem se ve finále připravili o životní úspěch minutím branky.

Závod v Tacenu vyšel nejlépe Slovákům - přemožitele stejně jako v Praze nenašli bratři Pavel a Peter Hochschornerové v kategorii C2, která byla před týdnem jedinou disciplínou bez českého vítěze. Další olympijský vítěz Michal Martikán si mezi singlisty spravil vítězstvím chuť po předchozím závodě, v kterém jej o pouhých 14 setin porazil Stanislav Ježek.

Ten v Tacenu vypadl v semifinále, senzační vítěz z Prahy Vavřinec Hradílek neuspěl mezi kajakáři dokonce už v kvalifikaci. V nejnabitější kategorii byl ve finále z Čechů jen Ivan Pišvejc a k třetímu místu z trojského kanálu přidal tentokrát páté. Ve finále se třikrát dotkl branky, přitom čistá jízda by mu zajistila vítězství.

Světový pohár vyvrcholí za týden v německém Augsburgu.

Výsledky:
Muži:
K1: 1. Meglič (Slovin.) 181,71 (2 trestné sekundy), 2. Parsons (USA) 183,76 (0), 3. Dörfler (Něm.) 184,03 (0), ...5. Pišvejc 186,98 (8), v semifinále 22. Hilgert, v kvalifikaci 42. Vavřinec Hradílek (všichni ČR).
C1: 1. Martikán (SR) 197,20 (4), 2. Stevanovič (Slovin.) 198,58 (0), 3. Bettge (Něm.) 199,68 (2), ...v semifinále 11. Indruch, 17. Ježek, v kvalifikaci 43. Gebas (všichni ČR).
C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 204,22 (4), 2. Baillie, Stott (Brit.) 205,93 (2), 3. Michel, Piersig (Něm.) 215,35 (2), 4. Jiras, Máder 217,01 (6), 5. Volf, Štěpánek 217,20 (8), ...9. Václav Hradílek, Sehnal (všichni ČR) 272,08 (58).
Ženy:
K1: 1. Planertová (Něm.) 199,56 (2), 2. Dukátová (SR) 200,88 (4), 3. Hilgertová 208,57 (2), ...7. Sadilová 220,54 (4), 10. Pavelková (všechny ČR) 314,28 (102).