Patnáctiletá Australanka Seebohmová zaplavala světový rekord

SYDNEY

Teprve patnáctiletá australská plavkyně Emily Seebohmová vytvořila na úvod národní olympijské kvalifikace světový rekord ve znakařském závodu na 50 metrů. Jen o pár minut dříve se v Sydney o přepsání historických tabulek postarala o čtyři roky starší Stephanie Riceová na polohové čtyřstovce.

Seebohmová se jako první plavkyně dostala na nejkratší znakařské trati pod 28 sekund. Časem 27,95 vylepšila o pět setin výkon Američanky Hayley McGregoryové ze začátku března. "Byl to můj cíl pro tuhle sezónu. Stačilo se dostat pod 28 sekund," uvedla sebevědomě mladá Australanka.

Riceová zvítězila v čase 4:31,46 minuty, kterým zlepšila o 1,43 sekundy dosavadní maximum Američanky Katie Hoffové z loňského mistrovství světa v Melbourne. Riceová tehdy získala bronzovou medaili, když doplavala o více než osm sekund za vítězkou.