Rubriky:

Vodní sporty

Hilgertová vedla na ME triumf českých kajakářek, Ježek má stříbro

10. května 2008 16:19 - KRAKOV

Závod kajakářek na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v sobotu v Krakově skončil absolutním triumfem České republiky. Podruhé v kariéře se kontinentální šampiónkou stala Štěpánka Hilgertová, za ní skončila Marie Řihošková a třetí místo obsadila Irena Pavelková. Mezi kanoisty našel jediného přemožitele Stanislav Ježek, kterého dokázal porazit pouze slovenský obhájce titulu Michal Martikán.

 

Petr Cihelka

Čtyřicetiletá Hilgertová vyhrála ME osm let po triumfu v italské Mezzaně. Dva tituly má i z olympijských her a mistrovství světa, na zlatou medaili z velké akce však čekala od roku 2003, kdy vyhrála MS v Augsburgu. Dnes byla po semifinále ještě druhá, ale vedoucí žena pořadí Jasmin Schornbergová z Německa ve finále pohřbila šance na medaili neprojetím branky. Před rokem v Liptovském Mikuláši Hilgertová také útočila z druhého místa, ale nakonec na ni zbyl bronz.

Hilgertová nakonec zvítězila s náskokem 61 setin sekundy před Řihoškovou, která se rovněž posunula díky výpadku německé soupeřky. Pavelková se k bronzu propracovala z páté pozice a na vítězku ztratila přes tři sekundy.

České reprezentantky byly jedinými finalistkami, které projely trať v obou kolech bez dotyku branky. Spravily si tak reputaci po pátečním krachu v závodě hlídek, v kterém skončily po padesátisekundovém trestu až sedmé.

Jednatřicetiletému Ježkovi, který si stejně jako Hilgertová vybojoval v národní kvalifikaci start na olympiádě, patřilo po semifinále až páté místo. V jízdě o medaile však zajel s převahou nejrychleji a na rozdíl od prvního kola bez "šťouchu". Ten jej nakonec stál titul, protože Martikán, olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa, Ježka v součtu časů porazil jen o 98 setin sekundy.

Stejně jako kajakářky postoupil do finále i kompletní reprezentační tým kanoistů. Tomáš Indruch v něm skončil pátý, Jan Mašek osmý. Bronzovou medaili vybojoval Slovák Alexander Slafkovský, takže první finálový den skončil triumfem reprezentantů z bývalého Československa.

ME ve vodním slalomu - Krakov (Pol.)
Muži
C1: 1. Martikán (SR) 186,91 (0 tr. sekund), 2. Ježek (ČR) 187,89 (2), 3. Slafkovský (SR) 189,73 (2), ...5. Indruch 192,25 (0), 8. Mašek (oba ČR) 194,20 (4).
Ženy
K1: 1. Hilgertová 200,89 (0), 2. Řihošková 201,50 (0), 3. Pavelková (všechny ČR) 203,97 (0).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty