Pechanová na ME v dálkovém plavání skončila na trati 5 km devátá

DUBROVNÍK

Deváté místo obsadila česká reprezentantka Jana Pechanová na mistrovství Evropy v dálkovém plavání v závodu na 5 km. Mezi muži byl na dvojnásobné trati Jakub Fichtl dvanáctý. Závod žen vyhrála v chorvatském Dubrovniku překvapivě sedmnáctiletá Italka Rachele Bruniová, která porazila o více než 25 sekund favorizovanou Němku Brittu Kamrauovou-Coresteinovou.

Pechanovou, která skončila osmá na desítce na olympijských hrách v Pekingu, dělily od stupňů vítězů téměř dvě minuty.

Mezi muži obhájil evropský titul z roku 2006 Němec Thomas Lurz, bronzový medailista z Pekingu. Ve finiši porazil o sekundu a sedm desetin Rusa Jevgenije Dratceva. Bronz vybojoval ve fotofiniši další německý závodník Toni Franz.

"Věřila jsem si na umístění mezi prvními šesti, speciálně jsem se na tento závod připravovala," prohlásila vítězná Bruniová. Lurz připustil, že byl těžké se po olympiádě motivovat. "Ale ostatní plavci měli tentýž problém. Já jsem to zvládl nejlépe," řekl.

Ve středu jsou na programu závody žen na 10 kilometrů a mužů na poloviční trati.

Ženy - 5 km:
1. Bruniová (It.) 58:50,7, 2. Kamrauová-Coresteinová (Něm.) 59:16,1, 3. Francová (It.) 59:39,0, 4. Van Dijková (Niz.) 1:00:07,9, 5. Pastorová (Něm.) 1:00:11,5, 6. Seliverstovová (Rus.) 1:00:12,2, ...9. Pechanová (ČR) 1:01:33,3.
Muži - 10 km:
1. Lurz (Něm.) 1:52:48,9, 2. Dratcev (Rus.) 1:52:50,6, 3. Franz (Něm.) 1:52:53,0, 4. Serebrennikov (Rus.) 1:52:53,3, 5. Dmitriev (Izr.) 1:52:53,5, 6. Gianniotis (Řec.) 1:52:53,7, ...12. Fichtl 1:53:23,7, 19. Smolka 1:54:15,9, 24. Pošmourný (všichni ČR) 2:00:34,2