Rubriky:

Vodní sporty

Plavecký fenomén Phelps prohrál během dne hned na dvou tratích

15. června 2009 10:23 - SANTA CLARA

Americký plavec Michael Phelps musel v neděli překousnout dvě porážky během jediného dne. Na mítinku v Santa Claře, který je teprve jeho druhým od olympiády v Pekingu, prohrál na kraulařské i znakařské stovce.

Čtrnáctinásobný olympijský šampion zaplaval na prestižní kraulařské distanci čas 48,87 sekundy, který byl o 43 setin horší než výkon Kanaďana Brenta Haydena. Ten už dříve nabídl fenomenálnímu Američanovi, že mu bude radit s přípravou na další olympiádu, kde se chce zaměřit i na sprinterské disciplíny. "Není to skutečný sprinter. Všichni vědí, že je nejrychlejší v závěru, ale musí zapracovat i na počáteční rychlosti," uvedl Hayden.

O několik desítek minut později Phelpse pokořil o 16 setin i znakařský specialista Ryan Lochte. "Každý se dá porazit. Je to jen otázka času a místa," vychutnával si výhru nad svým kamarádem Lochte.

Phelps měl na mítinku padesátiprocentní úspěšnost: v pátek vyhrál 200 metrů motýlek a o den později i čtyřstovku volným způsobem. "Poznal jsem, jak na tom jsem a co je třeba zlepšit. Už se těším domů do své postele," řekl po třítýdenním soustředění Phelps.

Po olympijských hrách si dopřál dlouhou pauzu a v únoru navíc dostal tříměsíční zákaz závodění za kouření marihuany. Poprvé se představil na květnovém mítinku v Charlotte, kde dvakrát prohrál. Tento týden má závodit ještě v Montrealu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty