Rubriky:

Vodní sporty

Hilgertová do finále MS nepostoupila, ve hře je pět českých lodí

13. září 2009 10:51 - SEU D´URGELL

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová nepostoupila na mistrovství světa ve španělském Seu d'Urgell do finále závodu kajakářek. Ve dvacetičlenném semifinále zajela až sedmnáctý čas a do finálové desítky se nevešla. Na trati, kde Hilgertová vyhrála světový šampionát v roce 1999, v neděli pojedou o medaili Marie Řihošková, v semifinále sedmá, a devátá Irena Pavelková.

Štěstí měli deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří se do finále dostali z posledního desátého místa. O cenné kovy budou bojovat díky sedmé příčce v semifinále také Marek Jiras a Tomáš Máder, kteří stejně jako Hilgertová před deseti lety ve Španělsku slavili titul.

Do finále se z desátého místa dostal kanoista Jan Mašek. Nedařilo se kajakáři Vavřinci Hradilkovi, jedinému českému zástupci v této kategorii v semifinále, který měl dva dotyky v posledních dvou brankách a pak mu rozhodčí navíc dodatečně připsali padesátisekundovou penalizaci za neprojetí trasy. Kajakáři přitom v sobotu nečekaně vyhráli závod hlídek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty