Rubriky:

Vodní sporty

Teplý skončil na jachtařském mistrovství Evropy dvanáctý

7. září 2020 15:05 - Gdyně

Předloňský mistr světa do 23 let jachtař Ondřej Teplý skončil dvanáctý na evropském šampionátu olympijské třídy Finn. Zlato vybojoval na regatě v polské Gdyni jeho tréninkový partner Maďar Zsombor Berecz.

 

Robert Deaves

Jachtaře po celý týden prověřoval silný vítr, který se hodně točil, i občasná bouřka. Až poslední den byl slunečný. Do elitní desítky se nicméně Teplý už neprobojoval.

"Závod byl velmi slušně obsazen, ze světové špičky chybělo jen pár závodníků. Byl to pro mě po strašně dlouhé době první zahraniční velký závod, a tak jsem s výsledkem spokojen," uvedl Teplý v tiskové zprávě.

Berecz, s nímž Teplý trénoval téměř tři měsíce na Mallorce, je prvním maďarským mistrem Evropy v historii. "Je mi 34 let. Po tomto týdnu si připadám na šedesát. Byla to jedna z nejtěžších regat, jaké si v kariéře pamatuji. Každý den se měnil vítr, neustále skákal, situace byla nepřehledná. Bylo to velmi náročné," zhodnotil.

Teplého nyní čeká v půlce září domácí mistrovství na Lipně. "Poslední olympijskou kvalifikací bude až v květnu mistrovství světa v portugalském Portu, tak mám na přípravu dost času," dodal.

ME v jachtingu olympijské třídy Finn v Gdyni (Polsko):
1. Berecz (Maď.)
2. Scott (Brit.)
3. Cardona (Šp.),
...12. O. Teplý,
42. Skalický,
54. Červenka,
58. Kaloš (všichni ČR).
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.