Závod na 5 km na ME vyhrál Ital Ferretti, Svoboda byl 11.

BUDAPEŠŤ

Český reprezentant Květoslav Svoboda obsadil jedenácté místo při své premiéře na velkém podniku v dálkovém plavání. Na mistrovství Evropy v Maďarsku ovládli závod na 5 kilometrů Italové, vyhrál Luca Ferretti před krajany Simonem Ercolim a Simonem Ruffinim, který se o třetí místo podělil s Řekem Spyridonem Janniotisem. Další český plavec Jan Pošmourný byl devatenáctý a Lukáš Jachno čtyřiadvacátý.

Květoslav Svoboda z Komety Brno při rozplavbě na 200 metrů volným způsobem. Vyhrál jí časem 1:52,25 min.

Závod se plaval jako časovka s intervaly jedné minuty a Svoboda skočil do vody jako čtvrtý. Nakonec se u jeho jména objevil čas 1:00:29 hodiny, čímž za medailí bývalý bazénový plavec z evropské špičky zaostal o takřka minutu a čtvrt. Ferretti vyhrál v času 58:53,4 minuty, Ercoli byl o sedm sekund pomalejší.

Od 16:00 je na programu závod žen na deset kilometrů.