Phelps získal na mistrovství USA další titul s nejrychlejším časem roku

IRVINE

Slavný plavec Michael Phelps získal ve čtvrtek na americkém mistrovství další titul. Závod na 100 m motýlek vyhrál nejrychlejším časem roku a na šampionátu v kalifornském Irvine získal už třetí titul a celkově padesátý v kariéře.

Michael Phelps nemá na americkém mistrovství konkurenci.

Phelps navázal na den staré triumfy z kraulařské a motýlkářské dvoustovky. Ve čtvrtek zvítězil časem 50,65 sekundy a o téměř dvě vteřiny porazil Tylera McGilla a Tima Phillipse. "Jsem opravdu spokojen, byl to dobrý výkon. Momentálně to lepší být nemohlo," citovala Phelpse agentura Reuters.

Čtrnáctinásobného olympijského šampióna Phelpse ještě na mistrovství čekají starty v polohovém a prsařském závodě na 200 m. Američtí plavci v Kalifornii bojují o místa v nominaci pro Panpacifické hry a světový šampionát, který se uskuteční příští rok v Šanghaji.