Rubriky:

Vodní sporty

Vodní slalomáři Volf se Štěpánkem vypadli na MS v kvalifikaci

8. září 2010 14:47 - TACEN

Zklamáním skončilo pro české deblkanoisty Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka mistrovství světa ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu. Stříbrní medailisté z letošního evropského šampionátu a jedni z favoritů na cenný kov vypadli v kvalifikaci, neboť v první jízdě minuli branku a v druhém pokusu obsadili nepostupové 28. místo. Naopak sebevědomí si druhým místem posílila kajakářka Štěpánka Hilgertová.

 

Michal Krumphanzl , ČTK

Volf se Štěpánkem v první jízdě jeli příliš opatrně a vymstilo se jim to, protože neprojeli branku. V druhém pokusu pak byli na trati o více než devět sekund pomalejší než v prvním kvalifikačním závodu, protože chtěli jednu z kombinací přesazených povodných branek jet napřímo, ale nezvládli to a museli se vracet. Na postup jim chybělo propastných 5,9 sekundy.

Do semifinále se nedostali ani Lukáš Přinda a Jan Havlíček, kteří na 23. místě měli na postupovou dvacítku manko více než dvou a půl sekundy. V semifinále tak v disciplíně, která bývala chloubou českého vodního slalomu, pojedou jedině dnes třináctí Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň.

České kajakářky jsou na tom po kvalifikaci lépe. Dvaačtyřicetiletá Hilgertová předvedla v druhé jízdě druhý nejrychlejší čas a nestačila pouze na Španělku Maialen Chourrautovou, jíž se druhý pokus nebývale vydařil. I první jízda by Hilgertové bohatě stačila na postup ze sedmého místa.

Dařilo se také Marii Řihoškové, která obsadila čtvrté místo. Postoupila i čtyřiadvacátá Irena Pavelková.

Volfovi se Štěpánkem nebylo po kvalifikaci vůbec do řeči, jen kroutili nevěřícně hlavou. "Aspoň máme po sezoně," utrousil Volf. Naopak na tvářích českých kajakářek byly vidět úsměvy. "Nerada vyhrávám kvalifikaci, takže druhé místo je super," prohlásila Hilgertová. "Teď se budeme soustředit na hlídky, dlouho se nám v nich nedařilo," uvedla.

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty