Kanoistou roku je sjezdař Mrůzek o bod před slalomářem Prskavcem

OLOMOUC

Jediný bod hned dvakrát rozhodoval o vítězích v anketě Kanoista roku 2011. Nejlepším českým vodákem se stal sjezdař Kamil Mrůzek, který dostal v celkovém hodnocení od 114 hlasujících 153 bodů, jen o bod za ním byl mladík mezi slalomovými tyčemi Jiří Prskavec. Ten zase vyhrál kategorii slalomářů nejtěsnějším možným rozdílem před kanoistou Stanislavem Ježkem. Slavnostní vyhlášení ankety se uskutečnilo v olomouckém Slovanském domě.

Sjezadř Kamil Mrůzek (vpravo)

Čtyřiatřicetiletý kajakář Mrůzek je dlouholetou oporou sjezdařské reprezentace. V letošním roce se stal vicemistrem světa ve sprintu a spolu se svými kolegy vybojoval zlato v závodu hlídek.

Naopak teprve osmnáctiletý Jiří Prskavec mladší, syn bronzového kajakáře z MS 1995, vlétl mezi dospělé jako uragán a získal na mistrovství Evropy senzační bronz na kajaku. I na MS v Čunovu se blýskl pátým místem v semifinále, byť pak v boji o medaili zaváhal a skončil desátý.

Druhý slalomář roku a třetí muž celkového hodnocení ankety Ježek vyhrál konečné pořadí Světového poháru. Na třetím místě za ním skončil mezi slalomáři kajakář Vavřinec Hradilek, v celkovém pořadí SP druhý muž.

Mezi sjezdaři obsadili další místa Tomáš Slovák a Richard Hála. Juniory roku jsou Prskavec a sjezdař Vladimír Slanina.

Během slavnostního večera oslavily své tituly absolutních mistryň světa z Kostariky také české raftařky, jejich mužští kolegové se stali světovými šampiony ve slalomu.