Rubriky:

Vodní sporty

Veslaři Knapková se Synkem v přípravě na OH změny dělat nebudou

5. prosince 2011 16:33 - PRAHA

Osvědčených metod se budou držet v přípravě veslaři Mirka Knapková a Ondřej Synek, české naděje pro olympiádu v roce 2012. Oba už polykají tréninkové dávky na suchu s vidinou medailového úspěchu v Londýně.

 

Petr Hloušek, Právo

"Už měsíc jedeme a bolí to, protože jsem na začátku, ale nic jiného než trénovat, trénovat a trénovat není," řekl letošní vicemistr světa na skifu Synek na tiskové konferenci v Praze. "Cítím se trošku unaveně, mám za sebou dvoufázové tréninky, ale vize olympiády mě žene dopředu," dodala Knapková, mistryně světa z Bledu.

Oba skifaři neplánují pro přípravu směrem k olympijským hrám v Londýně, kde budou patřit k favoritům, žádné změny. "V olympijské sezóně by se nemělo moc experimentovat, to se zkouší rok předtím," řekla Knapková. "Moc vymýšlet se nedá, jedu desátou sezónu a mám osahané, co a jak funguje a co ne," řekl Synek.

Knapková i Synek zamíří ještě před vánočními svátky již tradičně na lyže do italského Livigna. "Snad nám napadne sníh," podotkl veslař, který je milovníkem sjezdových lyží. "Je lepší dělat vše s respektem a pod kontrolou než se omezovat a nedělat nic," řekl Synek. Druhou zimu si bere lyže i Knapková, která dříve kvůli trenérovu zákazu z obavy před zraněním sjezdovky vynechávala a ani třeba nejezdila na kole.

Veslaři Ondřej Synek (vlevo) a Mirka Knapková (uprostřed) se v jednom z pražských obchodních center ujali role Mikuláše a anděla.Veslaři Ondřej Synek (vlevo) a Mirka Knapková (uprostřed) se v jednom z pražských obchodních center ujali role Mikuláše a anděla.foto: Právo/Petr Hloušek

Na vodu v březnu

Zimní příprava je pro veslaře obecně na suchu. Synek vesluje na trenažéru, tráví hodiny v posilovně, chodí běhat a plavat. "A kolem toho se vše točí, teď jsme takoví fitness," vtipkoval Synek a těšil se na vodu. Do skifu poprvé usedne podle počasí v půlce března v Praze. "Nemám rád soustředění. Někdy to na Vltavě docela studí, ale mně to vyhovuje. Za ty roky jsem si zvykl a je to pohodlnější," řekl.

Knapková se pojede dvakrát nebo třikrát rozveslovat do italské Sabaudie. "Pak si musím rozmyslet, které Světové poháry pojedu, a před olympiádou ještě jednou vyrazím na vysokohorskou přípravu do Livigna," nastínila svůj plán.

Knapková si díky triumfu na mistrovství světa užila více společenských akcí. "Ale jinak se mi život zásadně nezměnil a společenské akce si víc užívám," řekla Knapková, kterou potěšilo pozvání na vyhlášení Zlatého slavíka. "Byla jsem nadšená. Bylo zajímavé vidět celebrity zblízka, jak kolem nich pobíhají fotografové a pomalu je nenechají dojít ze šatny do sálu. Je to jiný svět a zpestření," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty