Rubriky:

Vodní sporty

Jachtařku Fenclovou dělil na MS v Laser Radial bod od bronzu

11. prosince 2011 10:29 - PERTH

Jachtařka Veronika Fenclová skončila čtvrtá na mistrovství světa v Perthu ve třídě Laser Radial. Češku, která si v Austrálii zajistila účast na olympiádě v Londýně, dělil jen bod od bronzové Paige Raileyové z USA. Vyhrála Nizozemka Marit Bouwmeesterová před Evi van Ackerovou z Belgie.

 

Jakub Kozelský

"Jsem rozhodně spokojená, ale trošku mě mrzí ten bodík, který mě dělí od třetího místa. Se čtvrtým místem jsem ale nepočítala, je výborné," řekla v telefonickém rozhovoru ČTK Fenclová, která vyhrála nedělní finálovou rozjížďku. Čtvrté místo je nejlepší umístění Fenclové na MS a z českých jachtařů třetí nejlepší. Stříbrná olympijská medailistka Lenka Šmídová byla ve třídě Evropa dvakrát třetí.

Fenclová v Perthu především splnila základní cíl, kterým byla nominace na olympijské hry. Do Londýna si umístěním na čtvrté příčce zajistila jmenovitou nominaci a navíc může být na hrách považována za jednu z favoritek. "Olympiáda je daleko, ale budu se snažit připravit co nejlépe a uvidíme," řekla Fenclová.

Za dvě v současnosti nejlepší jachtařky třídy Laser Radial označila Bouwmeesterovou a Van Ackerovou. "Potom je to otevřené, dalších patnáct lidí může myslet na medaili," řekla. I ona sama může na olympiádě na cenný kov zaútočit. "Ale musí se všechno povést," doplnila.

Podle kouče bude na OH v širším okruhu favoritek

"Veronika patří do širšího okruhu favoritek a na olympiádě se může stát cokoli, ale bude to těžké," řekl trenér Jakub Kozelský a ocenil jízdu své svěřenkyně na MS po větru. "A dařila se jí i jízda proti větru. Ona patří k lehčím, ale nahrazuje to technikou a silou v nohách, ale na tom musíme pracovat," doplnil kouč.

Na mistrovství světa v Perthu Fenclová vyhrála první a především poslední rozjížďku, která byla finálová a pouze pro deset nejlepších lodí. "Toho si cením," řekla Fenclová, která ve finiši předjela pět soupeřek. "Přišel mi vítr, projela jsem to, ale bylo to překvapující," řekla Fenclová, která zůstane v Austrálii ještě čtrnáct dnů.

V příští sezóně Fenclová nejspíš vynechá mistrovství světa v Německu, protože nezapadá do plánu přípravy na olympiádu. "A teď, když mám nominaci jistou, tak tam ani nemusím jet. Chceme co nejvíce trénovat ve Weymouth," připomněla dějiště olympijské regaty. "Na olympiádě se musíme připravit na všechno," řekla.

MS v jachtingu v Perthu:
Muži:
Finn: 1. Scott (Brit.) 30, 2. Postma (Niz.) 31, 3. Wright (Brit.) 45, ...36. Maier, 37. Vika (oba ČR).
470: 1. Belcher, Page (Austr.) 28, 2. Patience, Bithell (Brit.) 40, 3. Fantela, Marenič (Chorv.) 62, ...49. O. Bobek, P. Bobek (ČR).
Ženy:
Laser Radial: 1. Bouwmeesterová (Niz.) 49, 2. Van Ackerová (Belg.) 53, 3. Raileyová (USA) 71, 4. Fenclová (ČR) 72.
RS-X: 1. Korzitsová (Izr.) 31, 2. Nocetiová-Klepacká (Pol.) 33, 3. Alabauová (Šp.) 45.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty