Rubriky:

Vodní sporty

Thorpe si po návratu k plavání zatím olympiádu nevybojoval

16. března 2012 12:54 - Adelaide

Pětinásobný olympijský vítěz v plavání Ian Thorpe si po návratu k závodům zatím účast na hrách v Londýně nevybojoval. Devětadvacetiletý Australan, jenž po pětileté pauze ohlásil návrat loni v únoru, neuspěl na národní kvalifikaci na 200 metrů volný způsob. O víkendu to zkusí ještě na své slabší poloviční trati.

 

Regi Varghese, Reuters

Thorpe po návratu k plavání neoslnil a zaostával daleko za svou pověstí i přezdívkou Torpédo. Nejúspěšnější sportovec olympiády v Sydney v roce 2000 se třemi zlaty a dvěma stříbry dnes na australské kvalifikaci v Adelaide vypadl v semifinále, kde skončil dvanáctý.

"Jsem hrozně moc zklamaný," hlesl Thorpe. "Myslel jsem, že můžu a budu plavat rychleji. Mnohem rychleji. Pohádka se proměnila v noční můru," uvedl zdrceně.

K účasti na hrách potřeboval projít do osmičlenného finále a v něm být nejhůře šestý, aby se kvalifikoval alespoň do štafety. V semifinále dohmátl v čase 1:49,91, vítězný Ryan Napoleon byl rychlejší o více než dvě sekundy.

V rozplavbách přitom Thorpe plaval o 75 setin rychleji, osobní rekord má téměř o šest sekund lepší. Na MS v roce 2001 vyhrál za 1:44,06 a tento čas vydržel osm let jako světový rekord.

Vybojovat si start v Londýně se jedenáctinásobný mistr světa pokusí ještě v neděli na stovce. Tam má však podle odborníků ještě menší šanci. Dnes si s ním velké zklamání prožily i tři tisícovky fanoušků ve vyprodané areně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty